کلاهک پره ای – پرو تهویه – کلاهک های ساختمانی

برای ساخت این دریچه بازدید داکت اسپلیت ابتدا باید ابعادِ تودرتویِ قاب یا چهارچوبی که قرار است دریچه بازدید داکت اسپلیت بر روی ان نصب گردد را استحصال کرد و بر اساس این سایزها نسب طراحی و ساخت فریم دریچه بازدید آلومینیومی ساده لولایی اقدام کرد.با در دست داشتن این ابعاد به راحتی اضلاع ، طول و عرض پروفیل فریم توسط اره برقی برش داده میشود و پس از این مرحله هر یک از گوشه های این اضلاع به صورت ۴۵ درجه گوشه زنی میشود،این کار باعث میشود تا در زمان اتصال هریک از این گوشه ها، زاویه هر گوشه به صورت کاملاً گونیا مونتاژ شده و فُرم این دریچه بازدید داکت اسپلیت به صورت استاندارد ساختار پذیرد.

به این منظور اره برشی را در زاویه ۴۵ درجه قرار داده و سرهای هریک از اضلاعِ فریمِ دریچه داکت اسپلیت را با زاویه ۴۵ درجه برش می دهیم.با این برش امکان اتصالِ چهارضلعِ فریم دریچه داکت اسپلیت فراهم میاید.روش اتصال اضلاع فریم دریچه داکت اسپلیت مشبک لولایی نیز به روش”نک” یا پِرِسی می باشد.از محاسن این روش عدم کاربرد هرگونه جوش می باشد.در واقع جای جوش باعث می شود که در ظاهر دریچه داکت اسپلیت نازیبایی ایجاد شود.این امر نیز به وسیله یک گوشه یا کرنرِ فلزی که عمدتا از ورق گالوانیزه ضخیم است در پشت هر یک از گوشه های فریمِ دریچه داکت اسپلیت اتفاق می افتد.با این اتصال ساختار فریم دریچه داکت اسپلیت یک نمودِ چهارطرفه پیدا می کند و پس از این باید محلهای پیچ کاری را بر روی بدنه ی فریم دریچه داکت اسپلیت(یا بدنه ی بیرونی یا بدنه داخلی) باید ایجاد کنیم.این جای پیج ها بسته به بزرگی یا کوچکیِ ابعاد دریچه داکت اسپلیت متغیر است.

با توجه به محدودیت ها در وارد کردن کالا و وجود تحریم ها ، متخصصان این حوزه را به فکر انداخت که به جای وارد کردن دستگاههای تهویه و خروج سرمایه ملی، خود با استفاده از دانش بومی داکت اسپلیت های ایرانی تولید کنند. محیط هایی همانند لابی و راهروی هتل ها، لابی و راهروهای ساختمان های لوکس و برج ها، محیط داخلی شرکت ها و ساختمان های اداری و تجاری، مراکز خرید و حتی در سالن هایی با کاربری های ورزشی، صنعتی، تولیدی و غیره از جمله استفاده کنندگان این دریچه می باشند. اسپلیت های خانگی مانند سایر اسپلیت ها دو تکه هستند که قسمتی در داخل ساختمان و قسمت دیگری در خارج از ساختمان قرار میگیرد.فاصله ی استاندارد بین این دو تیکه معمولا 6 متر است زیرا با وجود لوله های مسی اگر این فاصله زیادتر شود راندمان و کارایی اسپلیت دیواری کاهش پیدا می کند و این خود رابطه ی مستقیمی با مصرف انرژی دارد.

در چنین شرایطی داکت ها به گرم کردن منزل شما خواهند پرداخت. یخ زدن یونیت داخلی دستگاه، نشان دهنده خرابی فن داکت ها می باشد. این دریچه ها به دلیل دارا بودن اصطکاک کم در برخورد با جریان هوا، دارای خروجی حداکثر در شدت جریان میباشند . این شرکت ها در تولید سیستم های تهویه مطبوع رقابت نزدیکی با هم دارند که همین امر باعث شده روز به روز کیفیت برند های ایرانی در این زمینه افزایش یابد و موجب رضایت مشتریان گردد. هرچه فاصله دو تیکه داخلی و خارجی بیشتر باشد مصرف انرژی در اسپلیت های دیواری نیز بیشتر است و همین موضوع باعث کاهش رضایت مصرف کنندگان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید