کلاهک دودکش – مکانیزم

گزارش شده که 80 میلی گرم در لیتر از کلر آزاد یا مونوکلرآمین به مدت 90 دقیقه زمان تماس برای رسیدن به 90 درصد غیر فعال سازی اووسیت ها نیاز دارد .کلر تقریبا بی اثر است . در این شرایط کلاهک دودکش میتواند در مقابل اثر باد ایستادگی کند و جلوی بازگشت دود به پایین را بگیرد. البته بیشتر برای منازل مسکونی به علت پایین بودن قیمت از کانال های کولرچهار گوش استفاده می شود که باز هم باید به دست متخصصین کانال ساز و کانال کشی ماهر انجام شود چرا که حتی می تواند کانل کشی و کانال سازی غیر اصولی روی موتور کولر فشار بیاورد و باعث خرابی آن شود و راندمان سرمای کولر را کاهش دهد.در بیشتر مواقع هم دیده شده که به علت غیر اصولی کار کردن فنی کار، تقسیم باد کولر به مشکل خورده و در تمام نقاط باد کولر به صورت یکسان پخش نمی شود.

در طی ضد عفونی کردن آب با کلر و ترکیبات آن مواد بالا تشکیل میشود. ترکیبات تری هالوژن دار با یک اتم منفرد با فرمول CH3x که در بین فرمول X ممکن است فلوئور- کلر- برم- ید با ترکیبی از آن ها باشد. باکتری های هتروتروفیک که در آب آشامیدنی رشد می کنند ، مقاومت بیشتری نسبت به Ecoli دارند. تری ها لومتان ها را می توان به عنوان شاخصی برای حضور سایر فرآورده های کلی کلر زنی به آب به کار برد. تاج کلاهک ژاپنی بصورت یک شیب،دوشیبِ مسطح و دوشیبِ قوس دار طراحی و ساخته می شود.

باتوجه به انعطاف پذیری این لولههای فلکسی روکش دار میتوان گفت که از طول عمر بالایی هم بهره میبرند. این محصولات به دلیل شکل ویژهای که دارند از انعطاف بالایی برخوردارد هستند. کلاهک ژاپنی یکطرفه در تخیله دودِ موتورخانه ها،بخاری های گازی،شومینه ها،آبگرمکن های گازی و نفتی و نیز در تخلیهی هوای وِنت ها و همچنین بهنوان لوور هوارسان به اتاق دستگاههای هواساز و یا اتاقک آسانسور، بسیار مورد کاربرد قرار می گیرند.

از جمله موارد کاربرد دریچه داکت اسپلیت پلاستیکی،در مناطقی از کشور است که میزان رطوبت هوا بسیار بالا است.در این محیط ها که تاثیر فرسایشی بر سطوح فلزی بالاست کاربرد متریال مناسب که در برابر اکسایش مقاوم باشد امری اجتناب ناپذیر است.لذا با توجه به اولویت های منطقه ای ملزم به کاربرد متریال متناسب هستیم. گندزدا های با پایه کلر در غیر فعال سازی کریپتوسپوریدیوم موثر نیستند .

دیدگاهتان را بنویسید