کانال سازی کولر – پرو تهویه

یکی از علت های استفاده از این نوع دریچه در مکان های مختلف شکل زیبای آن است مثلا در لابی هتل ها و یا پاساژها و مکان های تجاری بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار ظاهری دریچه گرد کولر بدین شکل است که یک قاب گرد آلومینیومی دارد و داخل دریچه پره های آلومینیومی به صورت دایره ای روی یکدیگر قرار می گیرند. در جاهاییکه دهانه خروجی ِ دودکش ها یا ونت ها دارای مقطع گرد هستند برای عدم استفاده از تبدیلِ گرد به چهارگوش و هدایت مستقیم هوا به منتهی الیهِ کلاهک دودکش بطور مستقیم از کلاهک کلبه ای گرد استفاده می شود.این کلاهک کلبه ای دارای سه بخش اصلی از جمله پایه ی گرد،پره های گرد و تاج کلاهک می باشد.برای ساخت کلاهک کلبه ای گرد از انواع ورق از جمله روغنی،گالوانیزه،سیاه،آلومینیوم و استیل می توان استفاده نمود.ضخامت ورقی که برای ساخت کلاهک کلبه ای گرد استفاده می شود به قطر و سایز کلاهک کلبه ای بستگی دارد ولی عموما در سایزهای معمولی از ورق با ضخامت یک میل استفاده می شود.مراحل ساخت کلاهک کلبه ای گرد ابتدا با ساخت پایه ی کلاهک کلبه ای شروع می شود.قطر این لوله به میزان چند میل از قطر لوله اصلیِ رایزرِ دودکش بزرگتر در نظر گرفته می شود که به راحتی بر روی مقطع گرد کاور شود.پس از ساخت پایه ی کلاهک کلبه ای گرد اقدام به ساخت پره های گرد می شود.هر یک از این پره ها حکم یک تبدیل گرد به گرد را ایفا می کند.تعداد این پره ها به حجم آلاینده حروجی از معبر کلاهک کلبه ای گرد مربوط می شود.این پره ها توسط سه یا چهار ستون در داخل کلاهک کلبه ای به هم متصل می شوند.با اتمام جانماییِ پره های گرد کلاهک کلبه ای نسبت به ساخت و نصب تاج کلاهک کلبه ای می رسد.با اتمام این مراحل برای پوشش دهیِ سطوح داخلی و خارجیِ از رنگ الکتروستاتیک کوره ای استفاده می شود.این رنگ هم باعث زیبایی نمای کلاهک کلبه ای می شود و هم از استهلاک زودرس کلاهک کلبه ای جلوگیری می کند.

دارد. با استفاده از تجهیزات استاندارد میتوانید به راحتی از ورود گرد و خاک به خانه و بهبود وضعیت نظافت منزل در هنگام روشن کردن کولر کمک کنید. بنابراین از بست های مخصوصی برای نصب این لوله ها استفاده می شود. این محصول معمولاً در انتهای لوله ها و لوله های ونت در بام نصب و مورد استفاده قرار می گیرد.

مزیت این نوع لوله نسبت به انواع بدون روکش، امکان استفاده از آن در محیط های مرطوب ( به دلیل روکش پی وی سی ) می باشد. این نوع از لوله فلکسی دارای روکشی از جنس پی وی سی می باشد که به عنوان عایق بر سطح این لوله ها به کار برده شده است. این متریال ها علاوه بر داشتن استحکام بسیار بالا، مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی دارند. مکان نصب این لوله ها بایستی مکانی خشک و به دور از رطوبت باشد؛ چرا که رطوبت موجب آسیب دیدگی لوله برق فلکسی می گردد.

از این نوع لوله بیشتر در نصب دوربین های مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد. دریچه اسلات را می توان در طول های زیاد نیز مورد استفاده قرار داد. از دیگر بخش های موجود در ساختار پنل داخلی داکت اسپلیت زانتی ZANETI می توان به فیلترهای تصفیه کننده هوای دستگاه، اشاره نمود. دریچه های مخصوص توزیع هوا در قسمت انتهایی کانال ها قرار گرفته اند. این نوع لوله دارای انعطاف پذیری کم نظیری است که بدون آسیب رسیدن به ساختارش، امکان عبوراز قسمت های پر پیچ و خم را فراهم می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید