هواکش خانگی دریچه دار مدل EF15-R2 خزرفن قیمت و خرید

همچنین کانال فلکسیبل برای انتقال آلاینده های صنعتی نیز بسیار کاربرد دارد. این خصوصیت کانال فلکسیبل برای سیستم انتقال هوا پودر و ذرات معلق بسیار مناسب است. خطوط انتقال هوا انواع متفاوتی دارند و یکی از این خطوط یا داکت ها یا کانال ها، نوع انعطاف پذیر است. البته باید به این موضوع اشاره کرد که برای داکت کشی یک سازه کامل و بزرگ به هیچ وجه نباید از این کانالها استفاده کرد بلکه این کانال ها به عنوان یک کانال مکمل در کنار کانالهای مستحکمی مانند کانال های اسپیرال استفاده می شود.

کانال فلکسیبل برای نصب به قطعاتی نیازمند است که می توان از میان آنها به سه راه، زانو، دمپر دستی و برقی انواع تبدیل ها و ساپورت ها اشاره کرد. از دیگر ویژگی های کانال فلکسیبل میتوان به انعطاف پذیری بالا و خاصیت ارتجاعی آن اشاره کرد. آیتمهای بعدی شامل نوع و مدل آن و سپس به زمان ساخت و کیفیت رنگ بستگی میباشد.

این کانال نیز به مانند کانال های دیگر فلکسیبل از چند لایه تشکیل شده است که لایه عایقی و میانی آن عایق پلی استر می باشد و مناسب برای سیستم های تهویه فشار پایین می باشد. همان طور که از نام این کانال ها پیداست این کانال ها کاملاً منعطف بوده و نیازی به هیچ گونه اتصالاتی ندارند و نصب بسیار ساده ای دارند. کانال خرطومی آلومینیومی هیچ گونه عایقی ندارد و تنها از دو لایه فویل آلومینیومی لمینت شده تشکیل شده است که با یک مفتول فنری فولادی تقویت گردیده است.

لایه زیرین و بالایی این کانال فویل لمینت شده می باشد و لایه میانی عایق پلی استر که با یک مفتول فنری فولادی مستحکم شده است. این قابلیت باعث می شود پیچی در ظاهر آن دیده نشود و همین عامل باعث محبوبیت بیشتر آن شده است. این به آن معناست که کانال فلکسیبل یا لوله خرطومی هوا در زمان تولید عایق شده و عایق در کانال فلکسیبل به عنوان یکی از عناصر تشکیل دهنده در ساخت کانال فلکسیبل وجود دارد. کانال خرطومی آلومینیومی ساختاری بسایر ساده دارد و احتمالاً همه شما این نوع کانال ها را دیده اید و برای کارهای ساده از آن استفاده کرده اید.

دیدگاهتان را بنویسید