معایب بخاری گازی ژاپنی – مطلب دقیق – لوازم خانگی ویم کالا

در فصل های سرد سال با مسدود کردن دریچه کولر یا سایر کانال های سیستم های سرمایشی میتوان از خروج بخش بزرگی از هوای گرم ساختمان و هدررفت انرژی جلوگیری کرد، زیرا این دریچه ها مانند دودکش باعث خروج گرمای ایجادشده در ساختمان شده و مصرف انرژی را بالا می برند. که با توجه به شرایط مختلفی مانند وضعیت ساختمان مسکونی، تجاری، اداری ، صنعتی ، خانگی و… در فضاهای بزرگ ساختمانی مانند آمفی تئاترها و یا تالارها، توزیع مناسب دما و سرعت هوا تاثیر زیادی بر ایجاد آسایش حرارتی محیط دارد از این رو تنظیم مناسب توزیع دما و سرعت هوا در این فضاها حائز اهمیت است.

دریچه هوا جهت تنظیم فشار یا انسدادِ هوای خروجی یا ورودیِ دهانه انشعاب هوا در انواعِ کانالهای هوا به کار می رود. هوای عبوری از دریچه هوا آلومینیومی دیواری طرح جدید بوسیله تیغه های دمپر که در پشت آن تعبیه شده، تنظیم و یا مسدود می گردد. و همین امر باعث می گردد که فرآیند تجهیز سازه به سیستم تهویه مطبوع طولانی تر گردد و هزینه های بیشتری نیز مورد نیاز باشد. در واقع می توان این گونه نتیجه گرفت که موضوع انتقال هوا امری بسیار مهم در فرآیند تأسیسات صنعتی و ساختمانی می باشد که موضوعات مختلفی را از محاسبه کانال کشی، طراحی کانال کشی تا فروش کانال هوا، هود صنعتی، کانال گرد هوا، داکت فلکسیبل یا کانال های فلکسیبل هوا، لوله فلکسی یا لوله خرطومی هوا، اتصالات هوا و غیره را شامل می شود.

استفاده از کانال فلکسیبل با عایق الاستومری سریعتر بوده و از آنجایی که با یک لایه عایق الاستومری نیز پوشانده شده است نصبی سریعتر و در عین حال مقرون به صرفه تر دارد. کانال فلکسیبل (کانال فلکسی یا کانال خرطومی) عایقدار بهترین نوع کانال برای سیستم داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی) است و در اروپا و امریکا نیز از بدو تولید داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی) از همین کانال ها برای این سیستم استفاده شده است. داکت فلکسیبل یا لوله فلکسی یکی از پر کاربردترین این محصولات است که همگام با رشد دانش در زمینه تجهیزات تأسیسات ساختمانی حضور چشمگیری داشته است و “کانال” یا “لوله هوا” در انواع مختلف از جمله کانال فلکسیبل هوا یا لوله خرطومی آلومینیومی موجود می باشد که با نام داکت هوا یا لوله خرطومی هوا نیز شناخته می شود.

دریچه کولر در انتهای کانال کولر که به فضای داخلی سالن ها و اتاق ها منتهی می شود جایگذاری می گردد. به شیارهای داخلی این دریچهها اسلوت (اسلات، Slot) گفته میشود. افزایش مصرف برق و آب به دلیل راندمان پایین کولر و دریچهها و اضافه شدن هزینههای اضافی یکی از مهم ترین عوامل تاکید بر نصب اصولی دریچه کولر و کانال سازی است. کانال فلکسیبل (کانال فلکسی یا کانال خرطومی) پرمصرف ترین نوع کانال برای دستگاه داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی) در امریکا و استرالیاست. مزیت کانال فلکسیبل (کانال فلکسی یا کانال خرطومی) در مقایسه با کانال گالوانیزه در پیش عایق بودن آن و همچنین کاهش صدای دمنده داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی) می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید