مطالعه عددی تاثیر جانمایی دریچه های خطی اسلات بر توزیع هوای فضاهای جمعیتی

قطر و ضخامت کانال ها نیز بر اساس سرعت جریان هوا مشخص و تعیین می گردد که شما می توانید اطلاعات مربوط به این موارد را به راحتی از جداول زیر به دست آورید. برای دست یابی به شرایط آسایش حرارتی مناسب تر با توجه به محدودیت های اجرایی، دو حالت مختلف جانمایی دریچه های ورودی هوا و دو حالت برای جانمایی دریچه های خروجی هوا، در نظر گرفته شده است. این دریچه را می توان در انواع ساختمان ها با کارکرد های مختلف مشاهده نمود. این مدل نسبت به مدل گالوانیزه از استحکام بالاتری برخوردار است و بیشتر میتوان آن را در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار داد.

اما در صورت نیاز به مکش بیشتر و تخلیه ی سریع دود و آلاینده از محوطه ی داخلی حجم آن،به تناسب فشار هوای خروجی می توان تعداد پره های آن را را به هر تعداد که لازم باشد افزایش داد. به دریچه مکش و محل تعبیه آن باید توجه شود. کلاهک دودکش اچ گرد به دو صورت در محل خود جانمایی و نصب می گردد.طریق اول به روش همپوشانیِ لوله ی دودکش به وسیله ی پایه ی کلاهک دودکش اچ گرد می باشد که به این روش،روشِ اُوِرلپ نیز اطلاق می شود.نوعِ دیگرِ نصب کلاهک دودکش اچ کرد که بیشتر در قطرها و ضخامت های بالا مورد استفاده قرار می گیرد،استفاده از فلنچ در نقطه ی اتصال پایه کلاهک دودکش اچ گرد به لوله ی دودکش می باشد.

مدل درب دریچه بازدید داکت اسپلیت وزنهای به طور کامل از فریم جدا شده، اما در مدل لولایی درب دریچه بازدید داکت اسپلیت به وسیله یک قفل زیمنس و لولا به فریم متصل میباشد. برای اتصال لولههای فلکسی به یکدیگر از یک قطعه خاصی به نام گلند استفاده میشود. این لوله دارای عایقبندی مناسب است و برای همین میتوان از آن در محیطهای مرطوب یا حتی در آب نیز استفاده کرد. بیشتر این نوع از لولهها را میتوان در کاربردهای ساختمانی و در تابلوهای برق صنعتی و فشار قوی مشاهده کرد. این نوع لوله فلکسی بسیار منعطف است و در برابر دمای شدید مقاومت خوبی دارد.

جنس این لوله از فلز گالوانیزه است و استحکام بالایی دارد. پس از اینکه درب دریچه بازدید داکت اسپلیت روی فریم آن تعبیه شد این محصول توسط رنگ پودری الکترواستاتیک پوشش داده میگردد و درون کوره قرار میگیرد. پس از گوشه زنیِ اضلاع فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت، این اضلاع به وسیلهی کُرنرها یا گوشههای فلزیِ مخصوص بدون استفاده از جوشِ خاصی به هم متصل و تشکیل یک چهارچوبه به نام فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت را میدهد. برای اتصال و محکم کردن لوله فلکسی بر روی دیوار یا سقف از یک بست مخصوصی استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید