مرکز فروش انواع داکت اسپلیت خانگی و اداری

لوله فلکسی به نوعی از لولههای بسیار قدرتمند گفته میشود که برای محافظت از انواع کابلها و سیمها مانند کابل برق، کابل مخابرات، کابل دوربین مداربسته و هر نوع هادی دیگری استفاده میشود. همانگونه که از اسم آن ها مشخص است، این لولهها از هیچ روکشی استفاده نمیکنند و همین امر دلیلی است که معمولاً از این لوله ها در فضاهای داخلی و برای عبور کابل و سیمها از استفاده میشود. این نوع از لولهها دارای روکشی از جنس PVC هستند و به علت داشتن انعطافپذیری بالای خود برای عبور دادن انواع سیمها و کابلها در محیطهای بیرونی استفاده میشوند.

برای عبور کابل و سیمها از داخل لوله فلکسی لازم است که از سیمهای فنری پلاستیکی استفاده شود. برای خرید لوله فلکسی نمیتوان قیمتهای قطعی و مقطوعی در نظر گرفت و باید مانند سایر انواع لولهها باید فاکتورهای را در نظر گرفت. همچنین قبل از خرید و استفاده از این لولهها باید از اندازه و سایز آن اطمینان داشته باشید. عمدهترین سایزهای این لولهها که در بازار موجود هستند شامل سایز ۴، ۶، ۹، ۱۱، ۱۳، ۱۶، ۲۱، ۲۵، ۲۹، ۳۶، ۴۲، ۴۸، ۵۲، ۶۳، ۷۵ و ۱۰۰ هستند. این لوله در سایزهای مختلفی ساخته میشوند و مصرفکنندگان میتوانند بر اساس نیاز خود و محیطی که قرار است از آن استفاده کنند، سایز آنها را انتخاب کنند.

جنس ساختار کانال فلکسیبل از نوع سیلیکون مسلحِ نخدار می باشد که هنگام اعمال فشار به بدنه ی این نوع کانال فلکسیبل از هرگونه گسیختگی یا پارگی در امان بماند.با توجه به نوع عملکرد و کاراییِ این محصول نام آنرا کانال فلکسیبل نسوز نهاده اند.عدم تغییر شکل و کارایی این کانال فلکسیبل تا دمای 1500 درجه باعث شده کاربرد آن در جاهاییکه امکان استفاده از دودکش فلزی میسر نیست به راحتی توجیه پذیر گردد.کانال فلکسیبل نسوز در شرایط محیطی گونگون از جمله در موتورخانه ها،گلخانه ها،نانوایی ها و نیز محیط های آزمایشگاهی و تحقیقاتی کاربرد وسیعی پیدا کرده است. تنها ایراد این لولهها را میتوان به مقاومت کم آنها در برابر فشارها و ضربات فیزیکی بسیار سنگین دانست و در این موارد بهتر است که از لولههای فلزی به جای لوله فلکسی استفاده شود.

ولی در کشور ما که استفاده از گاز به جای برق جهت گرمایش مقرون به صرفه تر است ، در مناطق سردسیر و نیمه سردسیر کشور برای گرمایش از یک کویل آبگرم که در یونیت داخلی دستگاه جاسازی شده و به آبگرم ارسالی از طرف پکیج گازسوز یا بویلر موتورخانه متصل می شود، استفاده می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید