محصولات گروه تولیدی جهان صنعت |

دریچه ممکن است دیواری و یا سقفی و یا حتی پادری باشند که دریچه های رفت معمولا دارای دریچه تنظیم بوده اما دریچه های برگشت این امکان را دارا نمی باشند. این علت و مزایای فراوان این سیستم باعث برتری آن نسبت به تجهیزات دیگر حرارتی برودتی می شود. قابلیت نصب روی دهانه انشعاب، پلنیوم باکس و یا هر نوع قاب و فریم دکوراتیو دیگر را دارا می باشد. ز مزایای رنگ الکترواستاتیک این است که میتوان از هر کد رنگ مناسب محیط و طبق نظر کارفرما استفاده کرد. دریچه آلومینیومی مشبک: این نوع از دریچه های هوا بهصورت شبکه شبکه و لانه زنبوری و در مدل های مربع، مثلث و گرد تولید می شود.

قابلیت پخش هوا در حجم بالا را دارا می باشد. دریچه جت نازل در المان های چهارگوش به طور تک المان تا چهار المان قابل ارائه می باشد که توانایی تزریق حجم بالای هوا در محیط را فراهم می کند. جنس این مدل از دریچه ها آلومینیومی بوده است و قابل نصب داخل سقف، دیوار و یا کانال های باز می باشد. قابل ساخت از ورق آلومینیوم می باشد. دریچه سقفی خطی از جنس آلومینیوم ساخته می شود. از جنس ورق آلومینیوم مرغوب تولید و به بازار عرضه می شوند. دمپر پروانه ای به حالت باله های پروانه ای شکل، با باز و بسته شدن خود، شرایط تنظیم هوای عبوری از دریچه جت نازل را به راحتی فراهم می کند.

همچنین قابلیت نصب دمپر جهت تنظیم یا انسداد هوای عبوری از خود را دارد. این تیغههای دمپر به وسیله اهرمی که بر روی فریم دریچه هوا نصب شده باز یا مسدود میگردد. جهت اطمینان بیشتر پیشنهاد می کنیم این دریچه روی قاب چوبی یا فلزی نصب شود؛ زیرا اگر دریچه به صورت مستقیم روی گچ نصب شود ممکن است به مرور زمان شاهد لقی و شل شدن آن باشیم. میتوان گفت بصورت کلی خیلی شبیه به نوع آلومینیومی است. هوارسانی با استفاده از دریچه جت نازل بسیار کم صدا است. برای نصب دریچه های جت نازل از پیچ خودکار استفاده می کنند.

محل پیچ (خزینه) قبل از پوشش دهی رنگ روی قاب دریچه تعبیه می شود. یک محل نصب دریچه تامین هوا نمای ساختمان است. نصب دریچه هوا مطابق با شرایط محیطی ساختمان انجام می شود بطوریکه نوع درز بندی ساختمان(درزبندی معمولی یا کامل)، حجم فضای نصب، مساحت محیط و محل نصب دریچه هوا و تعداد آن می تواند متفاوت باشد.به طور مثال دریچه های رفت در قسمت ورودی کانال های رفت و به طور معمول یک یا دو متر بالتر از کف نصب می شوند اما دریچه های سقفی بر روی سقف و یا در محیط خانه نصب می شوند. برخلاف دریچه جت دیفیوزر که قابلیت تغییر جهت جریان تا 30 درجه را در تمامی جهات را دارا می باشد، دریچه های جت نازل فقط می توانند حول یک محور مشخص تغییر جهت جریان تا 30 درجه را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید