لوله فلکسی چیست و کاربرد آن چیست؟

سایز کندانسور های داکت اسپلیت نسبت به کولرهای گازی بزرگتر است و یک ترموستات کنترل دمای اتاق را به عهده دارد. با اتمام ساخت فریم،نوبت به ساخت درب دریچه داکت اسپلیت می رسد.برای ساخت درب دریچه داکت اسپلیت گل سقفی لولایی باید به ابعاد داخلیِ فریم دقت نمود.در واقع سایز درب به میزان دو میلیمتر از هر بُعد نسبت به ابعاد داخلی فریم کوچکتر در نظر گرفته می شود.جنس درب دریچه داکت اسپلیت از ورق آلومینیومی با ضخامت یک میلیمتر می باشد.با استحصال ابعاد درب،نسبت به برش ورق درب دریچه داکت اسپلیت اقدام می کنیم.پس از برش ورق درب دریچه داکت اسپلیت باید یک شیار محیطی بر روی بدنه درب دریچه داکت اسپلیت ایجاد نماییم.پس از تعبیه ی شیار یا گُلِ دریچه داکت اسپلیت، با خم کاریِ حاشیه ورق درب، ساختار درب دریچه داکت اسپلیت شکل می گیرد.

دریچه آلومینیومی پرّهzرا میتوان به صورت ترکیبی در انواعِ دریچهها از جمله دریچههای بازدید فنکویل برای امکانِ ایجادِ شبکه تبادلِ هوا استفاده کرد. در زمان انتخاب مصالح مرتبط با سیستم سیم کشی ساختمان، در کنار مدنظر قرار دادن بودجه، مواردی از جمله ایمنی، استاندارد و… از جمله ابزاری که می توان به آن اشاره نمود، دریچه جت نازل است. می توان به صورت تکی، دو تایی و یا چهار تایی از آن را در داخل یک پلنوم قرار داد و در محل مورد نظر تعبیه کرد. در جاهایی که دبی و پرتابه هوا زیاد است، دریچه جت نازل تهویه خوبی را فراهم می کند.

حداکثر راندمان تهویه در محیط بسته را می توان در جاهایی که از این دریچه استفاده شده است، انتظار داشت. در ادامه متن، با خصوصیات فنی و علت استفاده از دریچه جت نازل آشنا خواهیم شد. به دلیل شکل خاص پره ها، دریچه جت نازل در سالن هایی که ارتفاع بیش از معمول دارند، استفاده می شود. در مکان هایی که سیستم تهویه به صورت اکسپوز اجرا می شود، استفاده از این دریچه رواج بیشتری دارد. دریچه جت نازل، هوا را به صورت پرتابی به محیطی که در آن قرار گرفته است، وارد می کند.

رنگ آمیزی دریچه دیواری آلومینیوم با رنگ الکترو استاتیک ، سفید براق عرضه می شود. برای شکیل شدنِ ساختار کلاهک دودکش پرهای چهارطرفه و نیز جلوگیری از استهلاک کلاهک دودکش باید کلیه مواضعِ کلاهک دودکش اعم از داخل و بیرونِ کلاهک دودکش به وسیلههی رنگ کوره ای پودری استاتیک به صورت کامل پوشش داده شود تا رطوبت و عوامل فرسایشیِ طبیعی و غیرطبیعی به ساختار کلاهک دودکش پرهای چهارطرفه آسیبی وارد نکند. برای نصب این کلاهک بر روی یک سطح مقطع چهارگوش، باید اندازه های کلاهک را به اندازه 5 سانتی متر بیشتر در نظرگرفت تا از فرو رفتن این سطح در کلاهک جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید