لوله فلکسی خرطومی چیست و چه کاربردی دارد؟

به طور کلی به منظور افزایش مقاومت لوله فلکسی خرطومی در برابر رطوبت و خوردگی در ساختار این مدل از تجهیزات برقی، روکشی از جنس پی وی سی در نظر گرفته می شود. از جمله مهمترین دلایل محبوبیت این دسته از تجهیزات می توان به انعطاف پذیری آن ها اشاره کرد. لذا جهت از بین بردن محدودیت های فوق می توان از دریچه های سقفی کلاف دور باز استفاده نمود. از دیگر انواع لوله فلکسیبل می توان به لوله فلکسی بدون روکش اشاره کرد. در صنایع ساختمان سازی عمدتا از لوله های خرطومی به عنوان محافظ سیم ها و کابل های دوربین و همچنین داکت اسپلیت ها استفاده می شود.

این دریچه به دلیل اینکه در ورودی کولرهای آبی، ایرواشرها و داکت اسپلیت ها قرار می گیرند، باید در برابر رطوبت مقاوم باشند. برای ساخت دریچه بازدید داکت اسپلیت آلومینیومی ساده لولایی، ابتدا بر اساس ابعاد کلاف زیرکار، ابعاد را به صورت صفرتاصفر استحصال مینماییم و به میزان نیم سانت از هر بُعد از این سایزها کم می نماییم و بر اساس این مقادیر اقدام به برشِ اضلاع فریمِ دریچه بازدید داکت اسپلیت می نماییم. این گاز سنگین تر از هوا بوده و به محض آزاد شدن اطراف لوله ها را می پوشاند و از رسیدن اکسیژن به سطح لوله ها جلوگیری می کند.

این لوله Felaxi برای محافظت سیم و کابل شبکه در محیط های مرطوب یا محیطهای باز مورد استفاده قرار میگیرد. مواد به کار رفته در این روکش علاوه بر آنکه در برابر آب و رطوبت از خود مقاومت بسیار خوبی نشان می دهند، در برابر آتش سوزی و درجه حرارت های بالا نیز از کابل ها و سیم های موجود در تاسیسات برقی محافظت می کنند. لوله فلکسی برق به دلیل استحکام بالا و انعطاف پذیری بسیار بالایی خود، در صنعت کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده است. این تجهیزات به سبب انعطاف پذیری بسیار بالایی که دارند، در مسیر های پیچیده عملکرد خوبی داشته و به راحتی نصب می شوند.

در زمان پر شدن فلاش تانک از آب، مسیر ورودی آب توسط شناور بسته می شود. زاویهی شبکههای دریچه آلومینیومی مشبک عموماً به صورت صفردرجه و به صورت “روبروزن” مورد مصرف قرار میگیرد، اما قابل ذکر است در صورت نیاز به تقسیم و تعدیلِ هوا در دو، سهیا چهار مسیر باشد، میتوان شبکههای این نوع دریچه آلومینیومی هوا را بر اساس نیاز به همان صورت که نیاز باشد تعبیه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید