لوله فلکسیبل چیست و انواع آن کدام است؟

برای نصب کلاهک کلبه ای در سطوح مسطح و هموار در هنگام ساخت ، یک خم ۳ سانتی به بیرون داده میشود و این لبه سطح صاف پیچ میشود .ولی اگر قرار باشد کلاهک کلبه ای روی حجم مکعبی نصب شود به وسیله یک نبشی یا ترمزی که در فاصله ۵ تا ۱۰ سانتی از پایین لبه داخلی پایه کلاهک کلبه ای تعبیه میشود ، این کار امکان پذیر است . اگر در مقطعی که قرار است کلاهک کلبه ای نصب شود از سه طرف با مانع مواجه بود ، از کلاهک کلبه ای یکطرفه استفاده میکنیم . از کلاهک کلبه ای زمانی استفاده میکنیم که قسمت خروج هوا از یک سمت مسدود و یا با مانع مواجه باشد و امکان تخلیه هوا از سه طرف دیگر وجود دارد .کلاهک کلبه ای به طور معمول از جنس گالوانیزه ورق سیاه و روغنی ساخته میشود .ارتفاع پایه کلاهک کلبه ای سه طرفه به صورت استاندارد ۳۰ سانت میباشد .با این حال گروه صنعتی تهویه مارکت این افتخار را دارد که کلاهک کلبه ای سه طرفه را در هر سایزی که کارفرما سفارش دهد تولید و عرضه نماید .

در این مدل از کلاهک کلبه ای مانند انواع دیگر آن ، ارتفاع پایه ۳۰ سانت میباشد و یک لبه ی سه سانتی برای اتصال پایه ی کلاهک کلبه ای به کف تعبیه میکنیم .از ورق یک میل جهت ساخت کلاهک کلبه ای استفاده میشود . این مدل از کلاهک کلبه ای هم مانند دیگر کلاهک کلبه ای ها ، دارای ارتفاع پایه ۳۰ سانتیمتری و همچنین دارای ۴ پره است . با این روش خم کاری ، کلیه جداره های داخلی کلاهک کلبه ای به طور قابل اطمینانی از خطر استهلاک در امان می مانند . باید خاطر نشان شویم در مواردی که در محل کار آلاینده های شیمیایی ایجاد می شود از ورق استیل ۳۱۶ برای ساخت کلاهک کلبه ای استفاده میشود .

در این حالت امکان ساخت پره ها از کلاهک کلبه ای تنها از یک طرف وجود دارد . کلاهک کلبه ای جهت پوشاندن و محافظت از دهانه ی لوله های دودکش و وِنت در مقابل نفوذ آب باران ، برف وگرد وخاک و حتی لانه گزینی پرندگان در انتهای لوله های دودکش و نفوذ باد به درون لوله های دودکش و وِنت استفاده خواهد شد .

کانال فلکسیبلIFD بر اساس استاندارد EN 13180 ساخته می شود و استفاده های بسیاری در صنایع مختلف و همچنین مصارف خانگی دارد. برای ساخت این دریچه بازدید داکت اسپلیت ابتدا باید ابعادِ تودرتویِ قاب یا چهارچوبی که قرار است دریچه بازدید داکت اسپلیت بر روی ان نصب گردد را استحصال کرد و بر اساس این سایزها نسب طراحی و ساخت فریم دریچه بازدید آلومینیومی ساده لولایی اقدام کرد.با در دست داشتن این ابعاد به راحتی اضلاع ، طول و عرض پروفیل فریم توسط اره برقی برش داده میشود و پس از این مرحله هر یک از گوشه های این اضلاع به صورت ۴۵ درجه گوشه زنی میشود،این کار باعث میشود تا در زمان اتصال هریک از این گوشه ها، زاویه هر گوشه به صورت کاملاً گونیا مونتاژ شده و فُرم این دریچه بازدید داکت اسپلیت به صورت استاندارد ساختار پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید