قیمت کلاهک دودکش ژاپنی گرد – شهرآهن

کلاهک دودکش ژاپنی گرد که در اصطلاح به کلاهک پرّه ای نیز معروف است، از شکیل ترین کلاهک ها به شمار می آید. برای ساخت دریچه داکت اسپلیت نیز از طراحی و ساخت فریم شروع می کنیم.برای ساخت فریم دریچه داکت اسپلیت ابتدا باید سایز چهارچوبه قاب زیرکار استحصال گردد.بر اساس این ابعاد به میزان نیم سانت از هر طرف، فریم دریچه داکت اسپلیت را کوچکتر در نظر می گیریم تا به راحتی در محلِ نشیمنِ خود جانمایی گردد.با تعیین ابعاد دقیق فریم دریچه داکت اسپلیت نوبت به برش پروفیل اضلاع فریم می پردازیم.پس از برش اضلاع فریم دریچه داکت اسپلیت نسبت به گوشه زنیِ سرهای اضلاع پروفیل فریم دریچه داکت اسپلیت اقدام می گردد.این کار به این خاطر صورت می پذیرد که تمام گوشه ها به صورت کاملا گونیا ساخته شود.پس از گوشه زنی ِ اضلاع فریم،بوسیله کرنرها یا گوشه های فلزی این اضلاع به هم متصل و ساختار چهارگوشه ی فریم دریچه داکت اسپلیت حاصل می آید.پس از این مرحله باید جای پیچ ها را بر روی ساختار فریم دریچه داکت اسپلیت حک نمود.

در این روش از کانال فلکسیبل کومبی برای کانال کشی داکت اسپلیت بهره جسته می گردد.کانال فلکسیبل کومبی رایج ترین و پرکاربردترین لاین هوارسان در سیستم کانال کشی داکت اسپلیت محسوب می گردد.این کانال فلکسیبل از دولایه تشکیل شده که ماهیت لایه داخلی ِ ان از فویل آلومینیوم لمینیت شده و جنس لایه ی بیرونیِ آن از pvc مشکی رنگ می باشد که این لایه بعنوان کاور یا محافظ لایه زیرین عمل نموده و استحکام و طول عمرمفید آنرا مضاعف می نماید.در این روش از کانال کشی داکت اسپلیت نیز محدودیتی به لحاظ قطر وجود ندارد و در تمام قطرهای استاندارد می توان از کانال فلکسیبل کومبی برای کانال کشی داکت اسپلیت استفاده نمود.در تمام موارد از انواع کانال فلکسیبل برای قطعاتی چون سه راه،چهارراه،تبدیل و موارد مشابه باید از رابط های فلزی که از جنس ورق گالوانیزه می باشد باید بهره گرفت.یعنی کانال های فلکسیبل صرفا در مقاطع لوله ای و ممتد با امکان انعطاف و تعییر راستای مسیر قابل کاربرد هستند و در صورت نیاز به رابط باید از اجزای فلزی استفاده کرد.مقاومت مناسب فویل آلومینیوم که در لایه داخلیِ این کانال فلکسیبل قرار دارد در برابر گرما باعث شده بعنوان هوارسانِ مناسب در سیستم کانال کشی داکت اسپلیت محسوب گردد.

بعد از نصب لوله فلکسیبل و عایق نمودن کانالها، در اجرا، به خصوص در سقف های کاذب با ارتفاع کم که امکان دسترسی و فعالیت با محدودیت هایی رو به رو است،همواره مشکلات بسیاری وجود داشته است.این امرموجب افزایش روزافزون درخواست برای کانال فلکسیبل پیش عایق شده است. در میان انواع کانال های فلکسیبل محصول شاخص کانال فلکسیبل پیش عایق را داریم که در ادامه به معرفی کامل آن میپردازیم. این کانال پیش عایق الاستومری مورد تایید مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی بوده و دارای گواهی ثبت اختراع به شماره 85446 در ایران می باشد. 1 کانال فلکسیبل با عایق الاستومری بدلیل ساختار سلول بسته ،مقاومت بالایی در برابر رطوبت، بخار آب ، آلودگی و گرد وخاک دارد اما عایق پشم شیشه لوله فلکسی بدلیل ساختار فیبری و متخلخل خود، در مقابل رطوبت و نفوذ بخار و آب ،مقاومت پایینی داشته و با نفوذ رطوبت و بخار آب به درون عایق لوله فلکسیبل، از مقاومت حرارتی ان کاسته می گردد.

دریچه کولر آبی در نوع آلومینیوم ضد زنگ بسیار مناسب بوده و ماندگاری بالایی دارد. شرکت پیشگام سپهر (PSB)، برای نخستین بار در ایران، درراستای تکنولوژی روز دنیا، محصول جدید خود ، کانال فلکسی هوا با عایق الاستومری و روکش آلومینیوم لمینیت شده را به بازار ارائه داده است. انواع متفاوت داکت فلکسی از نمونه هایی همچون کانال عایق دار و کانال ساده، کانال آکاردئونی ، کانال کومبی، کانال برزنتی و کانال فنری کولر گرفته تا نمونه های ساده تر مثل کانال خرطومی انتقال هوا، همگی دارای یک وِیژگی منحصر به فرد و مشترک می باشند. ابتدا باید بدانیم برای نصب صحیح سیستم های تهویه مطبوع شما باید دانش گسترده ای درمورد لوله های فلکسیبل داشته باشید یکی از چنبه های بسیار مهمی که در لوله کشی باید مورد توجه قرار گیرد مزیت های کانال های فلکسیبل است.

دیدگاهتان را بنویسید