قیمت لوله فلکسیبل برق خرید لوله فلکسی

اما باید توجه داشت که دوام و طول عمر بالای هر سیستم به نصاب داکت اسپلیت بستگی دارد. لذا انتخاب ظرفیت مورد نظر (با مشاور فروش)، وکیوم صحیح دستگاه و بررسی محل و نحوه نصب کندانسور و اواپراتور توسط نصاب بسیار حائز اهمیت است. داکت اسپلیت همانند اسپلیت دیواری از یک یونیت داخلی در سقف کاذب قرار گرفته و پوشیده می باشند و یک یونیت خارجی کندانسور تشکیل شده است که توسط لوله های مسی به یکدیگر متصل می گردند. اسپلیت کانالی (داکت اسپلیت) از یک یونیت بیرونی و یک یونیت داخلی که در سقف کاذب نصب می شود تشکیل شده است که با لوله های مسی حاوی مبرد (گاز فریون) به هم متصل می شوند.

به طوری که یک لوله مخصوص آبگرم به صورت انشعابی از پکیج یا موتورخانه به قسمت اواپراتور (یونیت داخلی) کشیده شده و با گردش آبگرم درون کویل اواپراتور و دمیدن شدن هوا توسط فن از روی آن ، هوای گرم وارد اتاق ها می شود. این شیار محیطی به صورت تک شیار و شیاردوبل قابل طراحی و ساخت است.تعداد این شیارها به مقدلر نیازِ دستگاه داکت اسپلیت به هوای بستگی دارد.به همین منظور برای ساخت این دریچه بازدید داکت اسپلیت ابتدا از ساخت فریم شروع می نماییم.سایز فریم از ابعاد حفره ای که قرار است دریچه بازدید داکت اسپلیت بر روی آن نصب گردد مشخص میگردد.برای ساخت فریم اضلاع آن را بر اساس طول های مربوطه برش میزنیم با گوشه زنیِ هر یک از سرهای اضلاع فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت میتوان نسبت به اتصال آنها به هم با قطعه ای بنام کرنر اقدام کرد.علت کاربرد کرنر بر روی گوشه های فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت عدم استفاده از جوش بر روی نمای فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت است.

این دریچه نیز دارای مشخصه ی اصلی بنام لولا و قفل می باشد.فریم این دریچه داکت اسپلیت از پروفیل ۳ و ۵ سانتی قابل استفاده می باشد.ابعاد فریم دریچه داکت اسپلیت مشبک لولایی از سایزینگِ حفره مربوطه حاصل می شود.این ابعاد بصورت تودرتو و احتساب نیم سانت بادخور از هر طرف قابل لحاظ و برش روی پروفیل فریم می باشد.پس از برش ابعاد فریم نسبت به گوشه زنیِ هر دهانه از این اضلاع اقدام می کنیم.این گوشه زنی با زاویه ۴۵ درجه صورت می پذیرد تا با اتصال گوشه ها به هم زاویه قایمه یا نود درجه ایجاد شود.پس از گوشه زنیِ پروفیل فریم ها نسبت به اتصال این گوشه ها بصورت پِرِسی اقدام می شود.برای اینکه جای جوش روی نقاط اتصال باقی نماند از حالت “نَک” استفاده می شود که زیبایی کار از بین نرود.

پس از اتصال اضلاع پروفیل فریم دریچه داکت اسپلیت مشبک لولایی نسبت به ساخت درب دریچه داکت اسپلیت اقدام می کنیم.این درب از ورق آلومینیومی با ضخامت یک میل به بالا ساخته می سود.ابعاد درب دریچه داکت اسپلیت متناسب ابعاد فریم حاصل می شود.البته از هر طرف به میزان یک تا یک ونیم سانت برای خمکاری در محیط درب دریچه بازدبد فن کویل در نظر می گیریم تا امکان تاب خوردگی را از درب حذف کنیم.پس از ایجاد حالت سینی روی درب جای دریچه مشبک را روی درب بصورت قالبی در می آوریم و شبکه های هوا را روی این حفره جانمایی می کنیم.پس از آماده شدن درب دریچه داکت اسپلیت مشبک،آنرا بواسطه لولا به فریم پرچ می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید