طراحی دریچه ها در تهویه مطبوع (جدید) – تاسیسات نوین آموزش و طراحی تاسیسات مکانیکی

هر گونه حرکت ناگهاني از قبیل تغییر در میزان پیشروي به طور ناگهاني باعث آسیب دیدگي قطعه کار میشود. همچنین پس از اتمام ماشین کاري گوشهها و رسیدن به خط مستقیم نباید سرعت پیشروي یک مرتبه افزایش یابد زیرا این عمل باعث پس زدن ناگهاني جت و آسیب دیدگي قطعه کار ميگردد. این دریچه کولر سقفی،می تواند هوای عبوری از خود را به یک مسیر هدایت کند.از این دریچه کولر صرفا در زمانی استفاده می گردد که یک فضای بخصوص نیاز به هوارسانی داشته باشد.

برای کاربردهای گوناگون می توان فریمِ دریچه بازدید داکت اسپلیت را به دو صورت ۳ و ۵ سانتی استفاده نمود. در صورت استفاده از مبدل، نحوه ورود و خروج هوا تغییر خواهد نمود. ارتعاشات بین سیستم حرکتي و قطعه کار و ضعف در کنترل سرعت و تغییر ناگهاني در وضعیت دستگاه ميتواند باعث بروز عیب در قطعه کار گردیده که اغلب witness marks نامیده ميشود. هرچند که آنها سرعت خرابی سیمکشیهای ساختمانی را به شدت کاهش میدهند، اما هنگام تعویض سیمکشی کلی ساختمان و یا تعمیر آن نیز کاربرد داشته و سرعت انجام این فرآیند را افزایش میدهند.

به طور کلی این لوله ها دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی بوده و در مسیرهای پر پیچ و خم، عملکرد قابل قبولی را از خود ارائه می دهند. لوله های دودکش ساختمان در حالت استاندارد تا پشت بام و در فاصله مناسب از کف پشت بام امتداد دارند. آب نیز قبل از رسیدن به تقویت کننده از فیلتر عبور میکند. این روغن از طریق لولههای رابط به سیستم تقویت کننده میرسد. روغن به سیستم تقویت کننده رسیده و همان طوری که توضیح آن گذشت فشار آب را بالا برده و خود روغن مانند یک چرخه به هر دو طرف پیستون می آید.

البته ممکن است این روغن قبل یا بعد از پمپ از یک فیلتر بگذرد. پمپ روغن نیز با این نیرو شروع به چرخیدن کرده و روغن را از منبع روغن مکیده و فشار آن را بالا میبرد. موتور الکتریکی نیروی خود را از برق شهر گرفته و نیروی لازم برای به حرکت درآوردن پمپ روغن را تولید میکند.

دیدگاهتان را بنویسید