طراحی تاسیسات پیشرفته یک (ویدیویی) – آموزش و طراحی تاسیسات ساختمان

برای محاسبه قیمت کانال کشی کولر آبی محیط کانال یا دهانه را در اندازه طول کانال و در هزینه واحد ضرب می کنند که معمولا رقمی بین 100هزار تا 150هزار تومان اعلام می شود. آنچه گفته شده درباره تعیین قیمت کانال کشی کولر آبی هم لحاظ می شود با این تفاوت که در مورد قیمت کانال کشی کولر آبی و انتخاب مواد اولیه برای کار باید مدنظر داشته باشیم که شاید ورق های ضخیم در قیمت تمام شده مبلغ بالایی را مقابل چشمان ما بگذارند و کلی صفر جلوی اعداد ردیف کنند، اما در استفاده دراز مدت دچار مشکلات پوسیدگی و سوراخ شدن نمی شوند و شما را به دردسر تازه ای نمی اندازند.

با توجه به ماهیت دریچه بازدید فن کویل پلاستیکی ،می توان اذعان نمود که این دریچه بازدید داکت اسپلیت در برابر رطوبت و نشت آب از لوله های تاسیسات، مورد توجهِ ویژه ی مهندسین و کارفرمایان قرار گرفته است. همانطور که اشاره شد به غیر از متراژ، جنس متریال و مواد اولیه استفاده برای کانال ها هم جزو فاکتورهایی که در هزینه کانال کشی کولر در ساختمان موثر هستند محسوب می شود که دستمزد فرد متخصص به اضافه ایاب و ذهاب هم با این هزینه ها جمع می شود. جلوگیری از اتلاف انرژی، ورود حشرات و موجودات ریز و عایق سازی در برابر صدا و امواج آزار دهنده نیز از دیگر مزیت های این دریچه ها می باشند.

محتوای این آموزش ارزشمند در 2 بخش اصلی گردآوری شده است. در این بازدید علاوه بر متراژ فضای کانال کشی، نوع کانال کشی و گرد یا چهارگوش بودن آن و اینکه باید از مواد اولیه خرطومی یا انعطافپذیر (فلکسیبل) استفاده شود هم بررسی و قیمت هر متر کانال کشی کولر اعلام می شود. این نوع دریچه از دو نوع لولایی و وزنه ای تشکیل میشود که هر نوع از این دریچههای لولایی و وزنه ای به انواع مختلف از قبیل گل سقفی، گریل دار، معمولی، مشبک و خطی تقسیم میشود. بر راههای مقابله بر گرد وغبار در این متن مورد بررسی قرار گرفته است.

البته چنانچه متراژ کاری مورد نظر برای کانال کشی کمتر از 50 مترمربع باشد، قیمت به قول معروف خرده کاری محاسبه و 10 الی 30 درصد بالاتر درنظر گرفته می شود. یکی از سخت ترین روش های طراحی کانال طراحی فشار استاتیک است و این روش مستلزم تجربه و تبحر زیادی است به همین دلیل کمتر مورد استقبال قرار می گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید