شرکت تهویه مطبوع ترکان پارتاک

در این سیستم نیز همانند سیستم های دیگری که بر پایه سیکل تبرید کار می کنند (مانند مینی چیلر و فن کویل یا اسپلیت) در فصل تابستان ، مقدار رطوبت هوای عبوری از دستگاه به علت تقطیر بخار آب موجود در هوا توسط کویل سرمایشی ، کاهش می یابد. همچنین در این سیستم به علت کوچک بودن سایز فن به کار رفته در فن کویل های هر اتاق ، صدای کارکرد آن در کمترین حد ممکن خواهد بود. در ضمن در سیستم های دیگر مانند مینی چیلر و فن کویل نیز از کمپرسور نوع اسکرال و تکنولوژی اینورتر استفاده می شود.

نوع و کیفیت رنگی که برای سطوح این دریچهها استفاده میشود نیز از دیگر عواملی هستند که باید به آنها توجه شود. یکی از نکاتی که باید در کانال کشی کولر به آن توجه کرد، معماری ساختمان است. از ویژگی های بارز عایق الاستومری سهولت نصبِ آن می باشد.از آنجا که مراحل نصب عایق الاستومری بر روی سطوح کانال هوا و لوله های تاسیساتی تک مرحله ای می باشد لذا کارفرما می تواند با بهره گرفتن از یک نیروی نیمه ماهر و حتی کارگر ساده اقدام به نصب و تعبیه عایق الاستومری در محل مورد نظر کند.البته این سهولت در نصب به عواملی چون از قبل چسبدار کردنِ عایق الاستومری نیز بستگی دارد.این به آن منظور است که عایق الاستومری را به راحتی می توان از فبل به چسب مخصوص آغشته نمود و پس از حمل به محل پروژه آنرا در محل خود نصب نمود.

در این سیستم هوای تازه مورد نیاز ساختمان با اکسیژن کافی هم در فصل زمستان و هم تابستان از بیرون ساختمان (از راه کانال) تامین می شود. تا از طریق آن، عمل برگشت هوا به درستی انجام گردد و به سهولت به بخش های مختلف فن کویل ها، کنداسورها و هر قطعه ای که در بخش داخلی قرار دارد، دسترسی ممکن شود. از مشخصههای خوبی که این لولهها دارند میتوانیم که به خاصیت ارتجاعی آن، انعطاف پذیری بالا، در برابر بخار و رطوبت و دماهای بالا بسیار مقاوم میباشند. این مورد نیز از مهمترین مزایایی است که این سیستم دارد و همچنین در سیستم مینی چیلر و فن کویل هم به همین شکل می توان برای هر واحد یک مینی چیلر در نظر گرفت (به جای یک چیلر مرکزی برای تمام واحدها) تا هزینه مصرف انرژی هر واحد جداگانه محاسبه شود.

دریچه کولر آهنی با پیچ از روی فریم در محل مورد نظر نصب میگردد . دریچههای کولر برنازی در انواع مختلف مربع تک و چهار شبکه، مستطیل تک، دو، چهار و هشت شبکه تولید میشوند. نمونه دیگر از انواع عایق الاستومری، عایق لوله ای می باشد.این نوع عایق الاستومری برای پوشش روی لوله های آب سردوگرم مثل لوله های موتورخانه ها بکار می رود.در این موارد نیز علاوه بر آیتم قطر لوله، موضوعی بنام ضخامت بدنه ی عایق الاستومری لوله ای نیز مطرح و تعیین کننده می باشد که با توجه به قطر و طول لوله ها در شرایط مختلف،ضخامت عایق الاستومری لوله ای نیز تعیین می شود.نکته ی قابل توضیح این می باشد که با توجه شرایط آب و هوایی و خشونت محیطی،برای افزایش طول عمرمفید ساختار عایق الاستومری در هر دو مدل، می توان از پوشش فویل آلومینیومی ساده و مسلح بر سطوح بیرونی عایق الاستومری بهره جست.

دیدگاهتان را بنویسید