دریچه کولر فانتزی، به جزئیات خونهت توجه کن

ابعاد درب دریچه بازدید داکت اسپلیت بر مبنای ابعاد داخلیِ فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت تعیین میگردد. این قطعه کانال فلکسیبل نقش تبدیل هوا به سه معبر جدید با قطرهای ناهمگون در سه مسیر با زاویه ۹۰ درجه نسبت به هم را دارد.در این چهارراه کانال فلکسیبل هوا از یک ورودی داخل و از سه خروجی غیرهمسان خارج می شود.در واقع شبیب های تبدیلِ این چهارراهِ کانال فلکسیبل به لحاظ محاسباتی امکان تعدیل هوا در معبرهای خود را امکانپذیر می کند.اجزای اصلیِ این قطعه کانال فلکسیبل یک تبدیل گرد به گرد می باشد که توسط دو باله یا دو نافی هوا را به سه مسیر دیگر روانه می سازد.در واقع برای ساخت این چهارراه کانال فلکسیبل ابتدا قطعه ی تبدیل طراحی و ساخته می شود و سپس باله های چهارراه کانال فلکسیبل به آن افزوده می شود.برای طراحی تبدیل و باله های این چهارراه کانال فلکسیبل از نرم افزاری که برای این منظور موجود می باشد استفاده می گردد تا بیشترین دقت در این زمینه به خرج داده شود.پس از طراحی شابلون تبدیل های این چهارراه کانال فلکسیبل نسبت به برش این شابلون ها روی ورق گالوانیزه اقدام می شود.همانطور که در موارد مشابه که در زمینه ی قطعات کانال فلکسیبل ذکر شده بود این قطعات عموماً از ورق گالوانیزه ساخته می شود.ضخامت ورقِ این چهارراه گالوانیزه با قطر خودِ کانال فلکسیبل رابطه مستقیم دارد.هرچه قطر کانال فلکسیبل بالاتر باشد ضخامت ورق چهارراه کانال فلکسیبل نیز افزایش و همچنین این رابطه بصورت بالعکس نیز برقرار است.با برش و نورد اجزای چندگانه ی این چهارراه کانال فلکسیبل،نسبت به مونتاژ و همچسبانیِ این قطعات اقدام می شود.این عملیات نیز باید با دقت فراوان صورت گیرد که هیچگونه منفذ یا سوراخی برای نشت هوا باقی نماند.در صورت هرگونه اهمال در این زمینه،افت راندمان مکش یا دمش از این قطعه کانال فلکسیبل حتمی خواهد بود.قطر دهانه های این تبدیل کانال فلکسیبل به میزان نیم سانت از قطر داخلیِ کانال فلکسیبل کمتر در نظر گرفته می شود تا لبه های خروجیِ این چهارراه کانال فلکسیبل به راحتی در ساختار کانال فلکسیبل جانمایی گردد.در فاصله سه تا پنج سانتیِ دهانه های کانال فلکسیبل نیز یک برآمدگی یا برجستگی گرد ایجاد می شود تا هنگام تثبیت کانال فلکسیبل به چهارراه کانال فلکسیبل،گیراییِ کامل وجود داشته باشد.ضمنا برای تثبیت و هوابندیِ نقاط اتصال کانال فلکسیبل به چهارراه کانال فلکسیبل از بست هوابندی استفاده می شود.برای اطمینان از هوابند شدنِ ساختار لاین کانال فلکسیبل پس از محکم کردنِ پیچ بست کانال فلکسیبل از نوار درزگیر برزنتی یا الومینیومی استفاده می شود تا میزان افت فشار ناشی از نشت های احتمالی به صفر برسد.

چنانچه به دنبال شرکت کانال سازی صنعتی بصورت حرفه ای با ایده های جدید می باشید، طراحی و ساخت آن را با خیالی آسوده و اطمینان خاطر بدست متخصصی این شرکت بسپارید. معمولا آنهایی که دنبال مدلهای فانتزی هستند اغلب انواع مدل دریچه کولر چوبی جدید را مخصوصا برای محیطهای مسکونی ترجیح میدهند. این رابط برای متصل کردن سه طرفه ی کانال فلکسیبل با زاویه ی ۴۵ درجه و به صورت هم قطر به کار میرود و معمولاً از ورق گالوانیزه ساخته میشود . هرگاه هوای ورودی از کانال فلکسیبل نیاز داشته باشد که به دو مسیر مجزا ی غیر هم قطر و با زاویه ی ۴۵ درجه تقسیم شود از این قطعه استفاده خواهد شد.

جنس این قطعه از ورق گالوانیزه می باشد و ضخامت ورق مصرفی آن بسته به قطر دهانه ی کانال فلکسیبل می باشد . در حقیقت این قطعه ی کانال فلکسیبل ، فشار هوای خروجی های سه راهی را تعدیل میکند . شیب تبدیل لوله ی اصلی در این قطعه نقش تیک آف را ایفا میکند تا فشار و میزان هوارا در معبر خود تنظیم و تعدیل نماید . هرگاه نیاز باشد که هوا پس از ورود از دهانه ی اصلی به سه شعبه ی مجزای هم قطر در زوایای نود درجه تقسیم شود ، از رابط چهارراهی نود درجه ی هم قطر کانال فلکسیبل استفاده می گردد .

دریچه های اسلات می توانند به شکل قوس دار نیز تولید می شوند که در این مدل غالباً حداکثر تعداد شیارهای هوا 8 اسلات می باشد. این قطعه به طور محسوس نقش تیک آف را ایفا میکند و هوای عبوری از کانال فلکسیبل را به نسبت دلخواه در دو مسیر زاویه دار به شکل مجزا هدایت میکند . در هر یک از دهانه های متصل یک برجستگی به نام رُخ طراحی میشود که باعث قفل شدن کانال فلکسیبل روی رابط میشود .

دیدگاهتان را بنویسید