دریچه کولر سقفی – پرو تهویه

امروزه می دانیم که ژاپن طی دوران جنگ جهانی دوم، ده ها سلاح مفهومی طراحی کرد که بعضی از آنها راه خود را به میدان نبرد نیز باز کردند و توانستند تا اندازه زیادی اثربخش ظاهر شوند. در دهههای اخیر دریچههای اسلات الخصوص دریچههای خطی اسلوت در ایجاد ظاهر زیبا و دکوراتیو مناسب در محیطهای مدرن، طرفداران خود را پیدا کرده است. این نوع دریچه بازدید داکت اسپلیت در واقع ترکیبی از دریچه بازدید ساده با دریچه خطی یک یا دوطرفه است. دریچه کولر برای تنظیم میزان هوای ورودی کولر به اتاقها یا هال و پذیرایی در ساختمانهای مسکونی و عمومی به کار میرود .

کانال کشی مجرای عبور، انتقال هود در جهت هدایت هوای دستگاه های تهویه مطبوع ( هواساز )، ایرواشر، فن کویل، کولر آبی، هواکش مورد استفاده قرا می گیرد که کانال هدایت هوا به دو نوع گرد و چهار گوش معمولا با ورق گالوانیزه طراحی و اجرا می گردد. برای رسیدن سیستم های سنتی به دمای مورد نظر زمان زیادی طول می کشد اما در سیستم های اینورتر با افزایش سرعت کمپرسور این زمان کاهش می یابد. برنامه ریزان نظامی که قادر به توسعه یک موشک موثر با برد بین قاره ای نبودند، در نهایت ایده بمب های بالونی را پیشنهاد دادند.

هدف از طراحی بمب های بالونی، ایجاد دستگاهی منفجر شونده در مناطق جنگلی شمال غربی اقیانوس آرام بود تا با ایجاد آتش سوزی نیروهای کلیدی آمریکا را به سمت محل حادثه منحرف سازد. همانطور که نازی ها به آهستگی در حال پرتاب موشک های V2 بر فراز کانال انگلیس بودند، ژاپنی ها نیز “تسلیحات انتقام گیرنده” خود را طراحی می کردند. برای آن که این ایده مفهومی تبدیل به پروژه ای عملی شود، ژاپنی ها بمب های آتش زا را به بالون هایی که می توانستند 5000 مایل در امتداد آمریکا حرکت کنند، متصل کردند. اگر در ایران هستید، ممکن است در فروشگاه های بزرگ یا میوه فروشی ها پیدا نکنید.

این نوع دریچه کولر ماهیتا از جنس آلومینیوم ساخته می شود و دارای یک فریم از پروفیل آلومینیوم و پره های عمودی و افقیِ این نوع دریچه کولر نیز از جنس الومینیوم می باشد.بیشترین کاربرد این دریچه کولر در هوارسانی می باشد و جهت برگشت یا اگزاست هوا مناسب نیست.نکته مهم در زمینه ساخت دریچه کولر طرح قدیم این است که جنس ورق دمپر این دریچه کولر عموما از ورق گالوانیزه می باشد و لزومی ندارد که برای این کار از آلومینیوم بهره گرفت. اگر دریچه قبلی را تعویض کردید، بهتر است اندازه قسمتی که داخل کانال قرار میگیرد (بدون در نظر گرفتن لبه آهنی دریچه) را نیز بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید