دریچه هوای رفت چهار گوش دیواری دو طرفه – تهویه

در سیستم داکت اسپلیت هوای گرم یا سرد توسط کانالکشی از یونیت داخلی به نقاط مختلف رسانده میشود در صورتیکه استفاده از انرژی الکتریکی برای گرمایش مدنظر نباشد میتوان یک کویل گرمایش در مسیر کانال خروجی از این دستگاه تعبیه نمود که این کویل میتواند توسط آب گرم دیگهای فولادی مستقر در موتورخانه یا پکیج شوفاژی تغذیه شود و در آن صورت تنها فن دستگاه کار خواهد کرد که مصرف برق چندانی ندارد و به این ترتیب نیازی به استفاده از انرژی الکتریکی جهت گرمایش وجود نخواهد داشت و این عمل توسط سوخت گاز انجام خواهد شد که مسلماً در مقایسه با هزینه برق قابل مقایسه نخواهد بود.

واترجت دستگاهی است برای برش که با جریان بسیار پر فشار آب کار میکند. علت اینکه دستگاههای واترجت میتوانند برش بزنند در این است که آب خروجی در یک نازل مانند تصویر زیر بسیار باریک ساخته شده از سنگ قیمتی با فشار بسیار بالایی هدایت میشود تا به صورت مستقیمی خارج شود.

واترجت را میتوانید دستگاهی در نظر بگیرید که فشار آب آن حدودا 30 برابر فشار آب کارواشی است که خودروی خود را در آن میشویید. از اواسط دهه هشتاد واترجت در ترکیب با مواد ساینده برای بریدن مواد سخت مثل فلزات و سنگها وپلاستیکها نیز مورد استفاده قرار گرفت. دریچه کولری علاوه بر هوای رفت کولر آبی برای هوای رفت هواساز ، هوای رفت ایرواشر و هوای رفت زنت نیز مورد استفاده قرار می یگرد.از این رو این دریچه در امکانی که نیاز به هوای تازه می باشد مانند اتاق بستری بیمارستان بسیار پر مصرف می باشد. این دریچه ها در مکانهایی با سقف های مرتفع، دبی بالای هوا و پرتابه زیاد مانند سالن های کارخانجات، سالن های ورزشی، نمایشگاههای و غیره جهت هوای رفت و تخلیه مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاههای واترجت میتوانند چندین لایه از ورق که روی هم قرار گرفتهاند را نیز برش دهند. این دستگاههای برش بی بو، بدون غبار و تقریبا بدون حرارت، علاوه بر امکان برش تا ضخامتهای بسیاربالا، امکان برش ورقه های تا ضخامت 0.1 میلی متر را نیز دارند. کولر آبی یکی دیگر از دستگاههای سرمایشی محسوب می شود. دریچه های دریچه شیار جریان را توسط یک شیار بر روی شیر پرتاب می کند. کلید برش فلزات یا سنگ توسط آب در این است که آب خروجی نباید پخش شود و باید در یک خط مستقیم حرکت کند.

دیدگاهتان را بنویسید