دریچه داکت اسپلیت

این عمل برای ممانعت از زنگ زدگی سطح کلاهک انجام می شود. محل نصب این دریچه بر روی سقف یا پیشانی دیوار می باشد. دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی کله قندی برای بازدید و تعمیرِ دستگاههایی به کار میرود که مکشِ دریچه بازدید داکت اسپلیت از طریقِ دریچه خطی کله قندیِ تعبیه شده بر روی بدنهی دریچه بازدید داکت اسپلیت انجام میگیرد و دلیلِ نامگذاریِ این دریچه به نام دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی کله قندی نیز وجودِ این دریچه خطی است.

چه نکاتی را به هنگام نصب باید رعایت کرد؟ ورقه ای که این کلاهک از آن ساخته می شود باید دارای استحکام و ماندگاری بالایی باشد و بتواند در شرایط بد محیطی مانند رطوبت زیاد، نور آفتاب و غیره مقاومت کند. فاصله پره های کلاهک ژاپنی به صورت استاندارد طراحی می گردد. به همین منظور طراحی و ساخت کلاهک دودکش استاندارد از گذشته مورد توجه مهندسین تاسیسات و نیز سازمان نظام مهندسی می باشد. از جمله ویژگی های مهم کانال فلکسیبل امکان تولید آن با مَتریال مختلف می باشد.اصولا کانال فلکسیبل بصورت های تک لایه،دولایه و سه لایه قابل تولید می باشد.کانال فلکسیبل تک لایه صرفا برای انتقال هوای معمولی بکار می رود.کانال فلکسیبل دولایه برای انتقال هوای معمولی و نیمه گرم بکار می رود.کانال فلکسیبل سه لایه که اصطلاحا از آن تحت عنوان کانال فلکسیبل عایقدار نیز نام برده می شود برای انتقال هوای سرد و گرم مثل هوای داکت اسپلیت بکار می رود.البته بنا به موضوعیت و کاربرد های خاص، کانال فلکسیبل نسوز از جنس سیلیکون هم بصورت تک لایه و سفارشی تولید می شود که صرفا برای انتقال هواهای با دمای بالا مورد کاربرد قرار می گیرد.

این نوع دریچه ها از دریچه های هوای رفت به شمار می آیند اما در گاهی موارد به دلیل حفظ هماهنگی در طراحی در هوای برگشت هم قابل کاربرد هستند. همچنین جهت ایجاد هارمونی و هماهنگی با فضای دودکش ساختمان باید تنوع شکل گرد و چهارگوش را نیز داشته باشند. نا هماهنگی بین پدال گاز و دریچه گاز وجود داره! ایمانی فر تصریح کرد: شرکت گاز خراسان رضوی تلاش می کند تا بر مبنای مسئولیت اجتماعی خود پیام های ایمنی مرتبط با گاز طبیعی را با شیوه های گوناگون به اطلاع شهروندان برساند.

دقت داشته باشید که این کلاهک برای نصب به حالت عمودی طراحی و ساخته می شود. دلیل نام گذاری این کلاهک شبیه بودن آن به حرف H در زبان انگلیسی است. این زوایا در جلوگیری از نفوذ باران و برف به داخل دودکش اهمیت دارند. گاهی نیز ممکن است وزش باد اجازه خروج به آلاینده ها را توسط دودکش های نامناسب ندهد و این امر سلامت افراد حاضر در محل را به خطر خواهد انداخت. شرکتی که از آن اقدام به خرید مینمائید باید قادر به تامین قطعات داکت اسپلیت بوش اینورتر نیز باشد. علت اینکه این کلاهک بسیار مورد استقبال قرار دارد، خصوصیاتی است که این کلاهک دارد و از نظر اصول مهندسی استاندارهایی که یک کلاهک باید از آن برخوردار باشد، را داراست.

دیدگاهتان را بنویسید