دریچه داکت اسپلیت چیست؟

این متریال ها علاوه بر داشتن استحکام بسیار بالا، مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی دارند. این مدل از تجهیزات به کار رفته در تاسیسات برقی ساختمان ها علاوه بر انعطاف پذیری بسیار بالا، استحکام بسیار مناسبی را از خود نشان داده و قادر است وزن کابل هایی با سطح مقطع زیاد را تحمل کند.

مواد به کار رفته در این روکش علاوه بر آنکه در برابر آب و رطوبت از خود مقاومت بسیار خوبی نشان می دهند، در برابر آتش سوزی و درجه حرارت های بالا نیز از کابل ها و سیم های موجود در تاسیسات برقی محافظت می کنند. در ساختار این دسته از تجهیزات برقی، از روکش پی وی سی و یا عایق حرارتی استفاده نشده است. در صنایع عمدتا از این دسته از تجهیزات به منظور محافظت از سیم ها و کابل های روکار تاسیسات برقی چه در محیط های روباز و چه در محیط های مسقف استفاده می شود.

از جمله مهمترین دلایل محبوبیت این دسته از تجهیزات می توان به انعطاف پذیری آن ها اشاره کرد. به طور کلی این لوله ها دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی بوده و در مسیرهای پر پیچ و خم، عملکرد قابل قبولی را از خود ارائه می دهند. این تجهیزات به سبب انعطاف پذیری بسیار بالایی که دارند، در مسیر های پیچیده عملکرد خوبی داشته و به راحتی نصب می شوند. با پیشرفت تکنولوژی متخصصان این حوزه دستگاهی را ساختند که هم عمل گرمایشی و هم سرمایشی را انجام دهد که با خرید داکت اسپلیت در واقع با یک تیر دو نشان را هدف گرفتن و به علاوه موجب صرفه جویی در مصرف نیز می شود.

سیستم های تهویه مطبوع از نوع داکت اسپلیت در مقایسه با دیگر تجهیزات گرمایشی و سرمایشی، از مصرف برق بالاتری برخوردار می باشند. از این طریق میتوان هر طرحی با هر نقشه و مدلی را روی دریچه بازدید داکت اسپلیت پیاده کرد. از همین رو نمیتوان اهمیت آن را در موتور خودرو نادیده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید