دریچه داکت اسپلیت و هرآنچه راجب به آن باید بدانید – سهند هواساز

قابلیت برنامه ریزی و مستقل بودن: کانال کشی ساختمان با توجه به نیازهای عملی صورت می گیرد. دریچه هوا ی گرد کروی دارای ساختار کره ای با چرخش ۳۶۰ درجه میباشد و این امکان را به مصرف کننده میدهد هوای داخل انشعاب کانال را با فشار و زاویه ی دلخواه به محیط انتقال دهد . دریچه هوا ی گرد برجسته از نظر شکل بسیار شبیه دریچه هوا ی گرد بلندگویی میباشد ، با این تفاوت که شبکه های بلندگویی این دریچه هوا ، به صورت زاویه دار و طبقه ای به هم متصل میشوند و برجسته دیده میشود . البته یک راه برای کنترل مقدار هوای ورودی به هر اتاق و در نتیجه تنظیم دمای آن وجود دارد و آن راه این است که به جای استفاده از دریچه های ثابت ورودی هوا در هر اتاق یا سالن ، از دریچه های موتور دار یا به اصلاح دریچه های ترموستاتیکی (دمپر) استفاده شود و هر دریچه به یک ترموستات نصب شده در هر اتاق متصل گردد و با فرمان ترموستات ، مقدار باز بودن دریچه و در نتیجه مقدار هوای سرد یا گرم ورودی به هر اتاق کنترل شود.

ساختار دریچه هوا ی گرد سونایی متشکل از یک فریم گرد مجزا و یک بدنه ی بشقابی شکل است . حال پس از آنکه ساخت درب دریچه بازدید داکت اسپلیت به اتمام رسید باید به فکر اتصال درد به فریم باشیم. دریچه هوا ی پرّه Zدارای یک فریم و یک سری گریل های Zشکل به صورت افقی و موازی میباشد . دریچه هوا ی مشبک یک ، دو ، سه و چهار طرفه تایلی . دریچه هوا ی یک ، دو ، سه و چهار طرفه تایلی . دریچه هوا ی آلومینیومی اتاق عمل عموماً در یک پکیج کامل تولید میشود .

دریچه هوا ی کروی به صورت سقفی و دیواری تعبیه میشود. این دریچه هوا را در صورت نیاز میتوان به صورت دمپر دار یا دمپر پروانه ای تولید کرد . دریچه هوا ی پرّه Zرا میتوان به صورت ترکیبی طراحی نمود . این مدل دریچه هوا دارای دو مدل ” پشت کوتاه یا بی دنبال ” یا ” پشت بلند یا دنباله دار ” تولید میگردد و به بازار عرضه میگردد . قطعات دریچه هوا ی آهنی به وسیله نقطه جوش به هم متصل میشوند .

دریچه هوا ی گرد سونایی در مکانهای مرطوب و شرجی همچون سونا ، استخر ، جکوزی و حتی در سقف های سرویس های بهداشتی جهت تخلیه هوا و بخارات موجود در محیط به کار گرفته میشود . این دریچه هوا در قطر های ۱۰ – ۱۵ -۲۰ – ۲۵ – ۳۰ – ۳۵ – ۴۰ – ۴۵ – ۵۰ – ۵۵ و ۶۰ سانت تولید وبه بازار عرضه میگردد . این دریچه هوا در قطر های ۱۰ – ۱۵ -۲۰ -۲۵ -۳۰ -۳۵ ساخته میشود و به بازار ارایه میگردد . از این دریچه هوا بیشتر در سالن های آمفی تئاتر و یا تالارها استفاده میشود ، با این توضیح که هم در سیستم مکش و هم در سیستم دمش کاربرد دارد .

دیدگاهتان را بنویسید