دریچه خطی اسلوت

کلاهک کلبه ای که در بام ساختمان های ویلایی،مسکونی و تجاری مورد کاربرد قرار می گیرند از یک پایه و چند پره ی تخلیه هوا و یک تاج کلاهک تشکیل می شود. در واقع دریچه بازدید داکت اسپلیت پی وی سی در محیط های مرطوب و شرجی مورد استقبالِ کارفرمایان و مهندسین قرار گرفته.

دریچه بازدید داکت اسپلیت پی وی سی بنا به ماهیتی که به لحاظ جنس دارد نیازی به پوشش رنگ نداشته و ساختارِ این دریچه بازدید داکت اسپلیت به خودی خود قابل کاربرد است. دریچه بازدید داکت اسپلیت آهنی ساده لولایی به دو صورتِ پیچ از رو و پیچ مخفی به راحتی بر روی کلافِ کار نصب و تثبیت می گردد.برای جلوگیری از خشدار شدنِ سطوحِ داخلی یا بیرونیِ فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت آهنی ساده لولایی باید قبل از مراحل رنگ کاری باید نسبت به ایجاد جای پیچ بر روی سطوح فریم این دریچه بازدید داکت اسپلیت اقدام نمود،.تعدادِ این جای پیچ ها دقیقا به ابعاد دریچه بازدید داکت اسپلیت وابسته است.هرچه ابعاد دریچه بازدید داکت اسپلیت بیشتر باشد تعداد و جای پیچ ها بیشتر می گردد.

البته قابل ذکر میباشد از جمله نکاتی که در زمان ساخت درب دریچه بازدید داکت اسپلیت مشبک لولایی باید مدنظر قرار داد، ایجاد سوراخ جهت جای قفل یا قفل های زیمنسی است.این جای قفل ها به صورت پِرسی و با استفاده از دستگاههای مخصوص ایجاد میشود. دریچه خطی اسلوت هم برای سیستمِ هوای رفت می تواند به کار برده شود و هم برای سیستم هوای برگشت، که طراحیِ آن نیز به گونه ای است که هوای مطبوع را بصورت همگن در محیط پخش می کند. با تکمیل مراحل ساخت دریچه بازدید داکت اسپلیت مشبک وزنهای نوبت به مرحلهی رنگ کاری میرسد.

برای پوشش دریچه های آلومینیومی از رنگ کورهای و برای دریچه های چوبی از پوشش پلی یورتان استفاده میگردد. جنس درب دریچه بازدید داکت اسپلیت مشبک لولایی نیز از ورق آلومینیومی بوده و عموماً برای ابعاد متوسط و پایین از ورق یک میال برای ساخت درب این دریچه بازدید داکت اسپلیت بهره گرفته میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید