دریچه خطی اسلوت – تهویه کلوانی

با اتصال دریچه هوای خطی بر روی درب دریچه بازدید فن کویل و خم کاریِ لبه های درب دریچه بازدید فن کویلِ خطی کله قندی،این قطعه نیز همچون فریم آماده عملیات رنگ میگردد.رنگ کاری بر روی سطوح بیرونی و درونیِ درب و فریم دریچه بازدید فن کویل با استفاده از رنگ کورهای الکتروستاتیک صورت میگیرد.برای تناسب حداکثری با محیطداز انواع کد رنگ زیبا برای رنگ آمیزیِ سطوح دریچه بازدید فن کویل میتوان بهره جست.

البته طبیعتا مدلهای دکوراتیو قیمت بیشتری دارند چرا که علاوه برا کیفیت ساخت بهتر، دارای تزیینات خاص روی جلوپنجره دریچه نیز هستند. در این مرحله اقدام به طراحی و ساخت درب دریچه داکت اسپلیت می شود. طریقه اتصال قطعات اسپیرال در این روش از کانال کشی داکت اسپلیت به چند روش صورت می گیرد.در خالت عادی که قطرهای مقاطع کانال اسپیرال بیش از حد بالا نیست عموما از روش اتصال فیتینگی(نر و مادگی) استفاده می گردد که در نقاط اتصال زائده یا برجستگی های زیاد قابل رویت نباشد و از زیباییِ کار کاسته نشود.با توجه به مقاومت کانال اسپیرال در برابر سزما و گرما،لذا استفاده از آن برای کانال کشی داکت اسپلیت روشی بسیار مناسب و ایده آل محسوب می گردد.در روش کانال کشی داکت اسپلیت با استفاده از کانال اسپیرال هیچ محدودیتی به لحاظ طراحی و ساخت انواع سایز و قطر برای مقاطع گوناگون وجود نداشته و به راحتی می توان انواع نقشه ها با طراحی های کگوناگون را به مرحله اجرا رساند.با توجه به رعایت موارد گوناگون در طراحی و ساخت دستگاه داکت اسپلیت از طرف شرکت سازنده لذا توصیه می گردد برای طراحیِ نقشه های اولیه جهت کانال کشی داکت اسپلیت حتما با شرکت طراح و سازنده دستگاه داکت اسپلیت مشورت لازم به عمل آید.

با توجه به امکان جااندازیِ نقطه های جوش و امکان کثیف کاریِ نمای فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت از هرگونه اتصال جوشی باید پرهیز گردد تا نمای کار به تمیزترین حالت قابل رویت شود. این برآورد به دست آمده بر اساس بی تی یو BTU است.BTU، یک واحد انرژی است که برای اندازه گیری انرژی حرارتی به کار میرود.برای تبدیل بی تو یو به تن بدانید که هر تن برابر 12000 btu/hr و یا 3/5 kw است. نوعی از قویترین و محکمترین لولهها که به منظور حفاظت از انواع کابل و سیم مانند کابل برق، کابل مخابرات، کابل دوربین مداربسته و انواع دیگر کابلها استفاده میشود، لوله فلکسی نام دارد.

دریچه های خطی اسلوت جزء دریچه های هوای رفت مورد استفاده قرار می گیرند ولی در مواردی به منظور حفظ هماهنگی در طراحی در خط برگشت نیز بکار میروند. استفاده پی در پی از داکت اسپلیت به منظور تنظیم دمای ساختمان می تواند مانند هر سیستم مکانیکی دیگری، باعث بروز خرابی در این سیستم تهویه مطبوع گردد و درست در همین زمان است که به تعمیر داکت اسپلیت نیاز پیدا می کنید. به عنوان مثال سالن پذیرایی، اتاق خواب و مساحت هایی چون سرویس بهداشتی، حمام از این مساحت ها کم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید