دریچه جت نازل

لوله های پلی اتیلن نیز نوع دیگری از لوله های فلکسی هستند. برای جلوگیری از آسیب , کابل ها یا سیم ها را به درون یک لوله فلکسیبل قرار می دهند . موتور الکتریکی نیروی خود را از برق شهر گرفته و نیروی لازم برای به حرکت درآوردن پمپ روغن را تولید میکند. امکان ماشینکاري شعاعه او گوشههاي داخلي با شعاع کم، امکان ساخت فلانج کاربراتور باسوراخها و همه چیزهاي لازم آن. تنها برنامه ریزي لازم براي انجام عملیات ارائه نقشه قطعه به دستگاه ميباشد و اگر مشتري نقشه قطعه کار را روي یک دیسکت به شما تحویل دهد، نصف کار انجام شده است و این به این معني است که شما در تولیدات کم و حتي تک سازي هم ميتوانید سود قابل توجهي ببرید.

دریچه کولر گرد به منظور انتقال هوای تازه از بیرون محیط ها به داخل فضا مورد استفاده قرار می گیرد. مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی با کوچک کردن سطح مقطع فشار و سرعت را بالا می برد. آب خارج شده که دارای فشار زیادی است وارد انباره میشود. آب پر فشار از انباره وارد لولههای فشار قوی میشود و از یک شیر قطع و وصل گذشته و به نازل میرسد. با توجه به فشار هوای ورودی یا خروجی از داخل کانال فلکسیبل و نیز حرارت و برودت هوای عبوری،قطر و جنس کانال فلکسیبل تعیین و به کار برده می شود.از آنجا که کانال فلکسیبل حالت داکت منعطف و مقطع گرد دارد لذا کاربردهای غیرهوابَر نیز دارد.بعنوان مثال از کانال فلکسیبل پی وی سی علاوه بر داکت هوارسان در زمینه مکنده های ذرات،گردوغبار و حتی در موارد لزوم در انتقال مایعات و روغن نیز بکار برده می شود.

به لحاظِ مَتریال میتوان دریچه بازدید داکت اسپلیت را از سه نوع جنسِ آلومینیوم، چوب (ام دی اف) و پی وی سی تولید کرد. پس میبینیم که اگر حجم را کم کنیم فشار خروجی به اندازهی v1 / v2 برابر افزایش مییابد. پس افزایش فشار، افزایش سرعت هم در بردارد. در این مرحله فشار آب 400 Mpa و سرعت آن 900 m/s است. از طرفی هم سرعت و فشار با هم متناسب هستند. جهت محاسبه افت فشار مکانیکی این دریچه ها باید به کاتالوگ شرکتهای سازنده رجوع کرد ولی بطور سرانگشتی بین 0.08 تا 0.1 inwg در نظر گرفته می شود.

دریچه جت نازل را به راحتی می توان روی قابهای فریم دار به تعدادِ مختلف جانمایی و تعبیه نمود. نازل برای برشکاری میتواند ثابت یا متحرک باشد. دقت کنید چرخاندن سریع دریچه میتواند منجر به شکستن پایه ها گردد پس دقت نمائید. در این فرآیند نیازي به تغییر ابزار جهت کارهاي مختلف نميباشد، برعکس دیگر دستگاههاي ماشینکاري که حتي براي تعویض ابزار نیز باید براي دستگاه برنامهریزي کرد.

دیدگاهتان را بنویسید