دریچه تنظیم هوا – پرو تهویه

در کانال کشی منازل، مهمتر از اجرت کانال کشی که در میان سرویسکاران مختلف تفاوت فاحشی ندارد، دقت در انتخاب ورق مورد استفاده در ساخت کانال است. سایز لوله فلکسی در ابعاد مختلف موجود است. البته در بعضی از این محصولات از پلی اورتان (PU) و پی وی سی نیز ساخته میشود. و یا در بسیار موارد از نوع خاصی از کانال فلکسی پی وی سی استفاده می شود که دارای سطح داخلی صاف و یکدستی می باشند. آنچه دریچه اسلوت را در این خصوص متمایز ساخته است تفاوتِ بسیار زیادِ ساختار و ظاهرِ دکوراتیوِ دریچه اسلوت با دیگر انواعِ دریچههای خطی است.همانطور که اشاره گردید جهتِ یکنواخت بودنِ توزیع هوا در طولِ دریچه اسلوت از پلنیوم باکس در پشتِ این دریچه بعنوان واسطِ منبعِ تغذیه هوا استفاده میشود.

کانال فلکسیبل معمولاً از جنس استیل، سیلیکون، پلیاستر و رابر ساخته میشوند تا در برابر گرما مقاوم بوده و از سمت دیگر طول عمر بالایی داشته باشند. دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی با درب لولایی نیز همچون انواع دیگر این دریچه ها دارای فریم و درب از جنس آلومینیوم می باشد.

البته این یک قاعده کلی نیست. کانال فلکسیبل پیشگام سپهر ( Pishgam Sepehr Flexible Air Duct )، نیز با دارا بودن تمامی مزایای و خصوصیت های یک کانال فلکسی، امروزه در دسته برترین نمونه ها از کانال فلکسی قرار گرفته است. طبیعتا با توجه به هزینه های گزاف برق، مصرف پایین یک دستگاه مزیت خوبی محسوب می شود زیرا در زمستان و تابستان جوابگوی تهویه هوا محیط هستند و با حذف شدن رادیاتور، موتورخانه، پکیج، برج های خنک کننده، کولر آبی و پنکه، بخش خیلی زیادی از هزینه ها هم حذف می شود و فضایی که این سیستم های برودتی حرارتی اشغال می کنند، خالی می ماند که این مزیت ارزش زیادی دارد.

این کانالها به دلیل ساخت سریع و سبک بودن جایگزین خوبی برای ورقهای گالوانیزه هستند. این صیقلی بودن جداره داخلی کانال فلکسیبل هوا که از جمله مزیت های آن به شمار می رود؛ در واقع به آن دلیل است که از انباشتگی هرگونه آلودگی و تجمع باکتری ها، جلوگیری به عمل آید. این کانالها که به صورت خرطومی و با قدرت انعطافپذیری بالا طراحی شده بودن امروزه به صورت متداول در حال استفاده هستند. اگر کانال مکش طراحی نشده باش این دریچه ها دارای شیار بوده و محلی برای عبور هوا هستند .

دیدگاهتان را بنویسید