دریچه بازدید آلومینیومی – انواع دریچه بازدید کولر آلومینیومی – تهویه نظری

در صورت تمایل به خرید با ما تماس گرفته و اطلاعات بیشتر را از همکاران ما دریافت نمایید. موسسه فنی مشایخی در تاریخ 1390/5/26 موفق به دریافت نشان ملی استاندارد دریچه های هوا برای اولین بار در ایران گردید و بنابر دستور اداره ملی استاندارد ایران به عنوان آزمایشگاه همکار اداره استاندارد شروع به فعالیت نموده است.

رییس HSE و پدافندغیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به اهمیت نصب اصولی دودکش عنوان کرد: شیب دودکش از محل اتصال به وسایل گازسوز شروع شده و همواره باید به سمت بالا باشد و به هیچ عنوان درطول مسیر با لوله آکاردئونی یا زانویی به سمت پایین برنگردد. باید بدانید که این نوع پلاستیکی برای دماهای بالا کاربردی ندارند و برای وسایل سرمایشی و هوادهی از آنها استفاده می شود. اصلی ترین دلیل انتخاب دریچه جت نازل این می باشد که هوای کانال را به صورت پرتابی و با بیشترین فشار در محیط وارد می کند و همین باعث شده است که عموماً از دریچه جت نازل در محیط هایی که ارتفاعِ بیشتر از حدِ معمول دارند قابل استفاده می باشد، تا فشارِ هوای خروجی از دریچه جت نازل، افت یا کاهش پیدا نکند و حداکثرِ راندمان در تهویه ی مطبوعِ محیط، تولید شود.

کلیه محصولات تولیدی در موسسه فنی شاهرخی از جمله این محصول قابلیت انجام انواع مختلف تست در حضور ناظرین و مشتریان مطابق با استاندارد های 7693 و 7695 جهت افت فشار، طول پرتاب ، الگوی پخش جریان و دیگر پارامتر های مد نظر وجود دارد. با استفاده از این قابلیت علاوه بر توانایی دهش جریان هوا به نقاط دلخواه می توان در فصل های سرد و گرم سال جهت دهش دریچه بر اساس دهش باد گرم (پرتاب روبه پایین به دلیل طبیعت بالارونده هوای گرم) و باد سرد(پرتاب رو به بالا به دلیل طبیعت پایین رونده هوای سرد) تغییر داد.

با شروع فصل سرما نیاز به گرمایش باعث تغییر سیستم در مدار داکت اسپلیت میشود . همین موضوع باعث شده است که در صورت مصرف این مدل دریچه ها برای دستگاه های کولر آبی، باید عدم امکان تغییر جهت پرتاب باد را در نظر داشت. امکانِ استفاده ی این نوع کانال های هوا در جاهایی مثل سقفهای کاذب و فضاهای سربسته، باعث استقبالِ روزافزونِ کارفرمایان و مهندسین در کاربردِ این محصول شده است. گرد یا مدور: کانال های گرد به دلیل شکل ظاهری آن ها که فاقد گوشه هستند، اصطکاک کمتری را ایجاد می کنند و راندمان بهتری دارند در نتیجه مقرون به صرفه تر می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید