دریچه اسلات – Talha Mushtaque

راه دیگر استفاده از هیت پمپ هوای گرم است که در این روش هم مصرف انرژی برق زیاد است و از سوی دیگر مناسب مناطق بسیار سرد که در زمستان دمای هوا به منفی صفر کاهش می یابد، نیست زیرا احتمال یخ زدگی کندانسور وجود دارد. به لحاط تولید و ساخت دریچه پلاستیکی خطی، محدودیتی در ابعاد وجود ندارد و این دریچه پلاستیکی در هر سایز و اندازه قابل ساخت و عرضه است. ابعاد درب بر اساس سایز داخلیِ فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت استحصال میگردد.از این ابعاد به میزان یک تا دو میل از هر طرف به عنوان بادخورِ کار کم میگردد و به میزان ۱.۵ تا ۲ سانت به عنوان لبه برای خم کاری اضافه میگردد.این لبه ها در محیط درب دریچه بازدید داکت اسپلیت مشبک وزنهای باعث استحکام کار و جلوگیری از تاب خوردگیِ درب میگردد.با خم کاریِ این لبه ها و ساختاریابیِ درب دریچه بازدید داکت اسپلیت نوبت به ایجاد حفرهی دریچه مشبک بر روی درب دریچه بازدید داکت اسپلیت میرسد.ابعاد این حفره به میزان نیاز دستگاه به هوای برگشت جهت سیرکولاسیون مرتبط است.

هر چه تعداد بست ها بیشتر باشد لوله بهتر بر روی دیوار ثابت میشود و از جدا شدن آن از دیوار جلوگیری میشود. لایه داخلی و بیرونی از جنس آلومنیوم انعطاف پذیر و لایه میانی از جنس پلیاتیلن است. از انواع جنس های دریچه های کولر میتوان به دریچه آلومینیومی، دریچه ی آهنی، دریچه چوبی و دریچه پلاستیکی کولر اشاره کرد.یکی دیگر از تقسیم بندی های دریچه های کولر مربوط به انواع سقفی دریچه کولر دریچه کولر دیواری است.

دریچه پلاستیکی سقفیِ چهارطرفه دارای ساختاری مشابه با دریچه های سقفیِ چهارطرفه آلومینیومی می باشد که هم می تواند در درونِ تایل قرار گیرد و هم می تواندبصورتِ مستقیم در دهانه ی خروجیِ انشعاب ِ کانال هوا نصب و تعبیه گردد. این سیستم تهویه داخلی دارای کیفیت بالایی است به طوری که با نمونه برند های خارجی چون تک الکتریک، هایسنس رقابت تنگاتنگی دارد. شکل پره های روی دریچه و تعداد خطوط آن میزان ورود و خروج را تنظیم می کند و می توان به صورت دستی و یا برقی ورود و خروج هوا را کم یا زیاد کرد.

باید این پارامتر ها با یکدیگر یکسان باشند، در غیر این صورت باید منتظر هنگ کردن های پی در پی و وقوع BSOD های مکرر باشید. برای اتصال و محکم کردن لوله فلکسی بر روی دیوار یا سقف از یک بست مخصوصی استفاده میشود. در واقع گلند نوعی ترمینال محسوب میشود که برای مسدود کردن لولهها یا اتصال دو لوله به یکدیگر به کار میرود.

دیدگاهتان را بنویسید