دریچه،انواع دریچه هوا – اجرا نما ساختمان و پاساژ معماری و عمرانی مهندسی ساز

برای خرید کانال فلکسیبل میتوانید با ما در ارتباط باشید.کانال فلکسیبل از پیش عایق شده کانال های فلکسیبل به دلیل ساخت سریع و راحت جایگزین خوبی برای ورقهای گالوانیزه هستند . یکی از این استانداردها عایق کاری کانال می باشد. ب- اگر سایز پروفیل فلنچ گالوانیزه ۲۵ باشد میزان کاهشِ طول پروفیل فلنچ گالوانیزه نسبت به طول فلنچ خور ۲۶ تا ۲۸ میل می باشد.

ت- اگر سایز پروفیل فلنچ گالوانیزه ۳۵ باشد میزان کاهش طول پروفیل فلنچ گالوانیزه نسبت به طول فلنچ خور ۳۲ تا ۳۴ میلیمتر می باشد. دودکش مصرفی برای وسایل گرمایشی مانند بخاری نیازمند کلاهک مخصوص به خود بوده تا استانداردهای لازم جهت حفظ امنیت ساختمان حفظ شود. برای جلوگیری از هدررفت انرژی حرارتی در سیستم تاسیسات ساختمان از قبیل لوله های تاسیسات موتورخانه ها و نیز ممانعت از ضریب بالای افت حرارتی و برودتی در سیستم های تهویه مطبوع خانگی و صنعتی،کاربرد عایق الاستومریک بعنوان محصولی نوین که هم عواید اقتصادی دارد و هم دوستدار محیط زیست است امری اجتناب ناپذیر است.عایق الاستومریک که از آن به اقتصار تحت عنوان عایق الاستومریک نیز یاد می شود از فومی به نام ای پی دی ام تشکیل یافته و با ساختار سلول بسته و متخلخلی که دارد از انتقال و جابجایی گرما و سرما ممانعت می کند و بعنوان عایق برودتی و حرارتی و حتی عایق صوتی مورد کاربرد قرار می گیرد.عایق الاستومریک دارای انواع متنوعی از قبیل عایق الاستومریک رولی،لوله ای و شانه تخم مرغی عرضه می شود.هریک ازانواع عایق الاستومریک که نام آنها برده بصورت تخصصی دارای ویژگی های منحصر به فردی است.مثلا عایق الاستومریک رولی برای استفاده بر روی سطوح کانال و داکت های هوا و عایق الاستومریک لوله ای برای کاربرد بر روی سطوح لوله های تاسیسات آب سردوگرم و نیز عایق الاستومریک صوتی برای استفاده در مواضعی که بخواهیم از انتقال صدای گوش خراش از یک محیط جلوگیری به عمل اوریم استفاده می شود.با توجه به کاربرد انواع عایق حرارتی و صوتی مثل عایق پشم شیشه و پشم سنگ در گذشته های نه چندان دور و بروز عواقب زیست محیطی از قبیل حساسیت زایی و سرطان زا بودنِ ذرات و مواد بکار رفته در ساختار آنها،الزام کاربرد عایق الاستومریک در انواع مختلف دوچندان گشته است.عایق الاستومریک دارای منضمات و متعلقاتی است که در کاربرد و تعبیه آن بر روی سطوح مختلف کاملا تاثیرگذار است.این متعلقات شامل انواع روکش برای محافظت سطوح بیرونی عایق الاستومریک و نیز چسب مخصوص عایق الاستومریک که برای چسبناک شدن عایق الاستومریک در زمان چسباندن آن بر روی سطوح مختلف و نیز رنگ مخصوص عایق الاستومریک که برای محافظت و شکیل تر کردن ظاهر ساختار عایق الاستومریک می باشد.برای پوشش نقطه اتصال دو قطعه عایق الاستومریک از نوار درزگیر الاستومریک و یا نواردرزگیر برزنتی یا آلومینیومی استفاده می گردد.

استفاده از عایق صوتی باعث جلوگیری از انعکاس صدا در داخل کانالها و انتقال آن به دریچه ورودی هوا به فضای ساختمان میشود. تولید پروفیل فلنچ گالوانیزه در داخل کشور تحت نظارت کارشناسان مجرب و بازرسین مربوطه با قیمت مناسب و مقرون به صرفه و کیفیت بالا از ورق گالوانیزه صورت می گیرد. الف- اگر سایز پروفیل فلنچ گالوانیزه ۲۰ باشد میزان کاهشِ طولِ پروفیل فلنچ گالوانیزه نسبت به طولِ فلنچ خور ۲۸ تا ۳۰ میل می باشد. ث- اگر سایز پروفیل فلنچ گالوانیزه ۴۰ باشد میزان کاهش طول پروفیل فلنچ گالوانیزه نسبت به طول فلنچ خور ۳۴ تا ۳۶ میلیمتر می باشد.

این نوع پروفیل فلنچ گالوانیزه ،فشارهوا و نیروهای وارده را بر پایه استاندارد ساخت کانال SMACNA-HVAC و استاندارد کانال هوا با ورق فولادی DW144 را تحت پوشش قرار می دهد. دریچه هوا آلومینیومی دارای فریم و پرّه های عبور هوا و دمپر از جنس آلومینیوم می باشد. این دریچه نیز در دو نوع آلومینیومی و پلاستیکی تولید و عرضه می گردد. در واقع پروفیل فلنچ گالوانیزه از تسمه های ورق گالوانیزه با ضخامت های ۰.۶ ، ۰.۷ و حتی یک میلی متر، در شاخه های چهار متری تولید و عرضه می گردد.پروفیل فلنچ گالوانیزه تنها با چند بُرش از حالت پروفیل به فلنچ گالوانیزه تبدیل می شود و بر خلاف فلنچ های سنتی که طیِ مراحلِ سخت و طاقت فرسا از حالت نبشی به فلنچ در می آمد، پروفیل فلنچ گالوانیزه به راحتی با سه برش به یک فلنچِ استاندارد تبدیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید