خرید داکت اسپلیت

4.نصب کانال فلکسیبل با عایق های الاستومری بدلیل استفاده از خودبست بسیار آسان بوده وبرای محیط هایی که فضای کاری زیادی ندارند مناسب می باشد.اما نصب کانال فلکسی با عایق های پشم شیشه در چند مرحله صورت می گیرد. اگر عایق کاری در محل نصب دریچه ها و اتصال کانال ها به هم صورت نگیرد، هوای خنک از کانال خارج شده و فضای ساختمان خنک نخواهد شد. کانال فلکسی یک کانال انعطاف پذیر است که از در هم تنیدگی دولایه آلومینیم و فنر به صورت مارپیچ ساخته میشود.

به دلیل عدم مقاومت پشم شیشه لوله فلکسی در مقابل رطوبت و بخار، در صورت نصب در فضای باز، استفاده از پوشش های ضدرطوبت و فویل های آلومینیومی اجباری است. لوله فلکسیبل ایجاد خودسوزی نمی نماید. 1 کانال فلکسیبل با عایق الاستومری بدلیل ساختار سلول بسته ،مقاومت بالایی در برابر رطوبت، بخار آب ، آلودگی و گرد وخاک دارد اما عایق پشم شیشه لوله فلکسی بدلیل ساختار فیبری و متخلخل خود، در مقابل رطوبت و نفوذ بخار و آب ،مقاومت پایینی داشته و با نفوذ رطوبت و بخار آب به درون عایق لوله فلکسیبل، از مقاومت حرارتی ان کاسته می گردد.

لوله فلکسیبل ایجاد نشتی هوا نمی نماید. سایر نمونه های موجود در بازار، بعد از تولید کانال فلکسی، بصورت غلافی، عایق را روی آن قرار می دهند، این عایق های لوله فلکسی معمولا از جنس پلی استر و پشم شیشه بوده که علاوه براثرات مخربی که بر سلامتی انسان دارند، دارای حجم بالا و عمر کوتاهی می باشند.اما کانال فلکسیبل شرکت پیشگام سپهر (PSB) از 3 لایه که به صورت یکپارچه در حین تولید پیرامون مفتول فنری قرار گرفته و ساختار کانال خرطومی عایق دار یکپارچه را ایجاد می کند، تولید شده است.

این بدان معنی است که شبکه کانال باید با سوراخ های و دهانه هایی که از قبل ساخته شده است منطبق شود. این کانال فلکسی به صورت پیش عایق با عایق الاستومری تولید می شود. از جمله مهمترین نوع از انواع دمپرها دمپر ضد حریق می باشد که این دمپر نیز به دو صورت فیوز دستی و نیز موتور مجهز به سنسور دود و حرارت کار می کند.در سیستم فیوز دار یک قطعه فلزی که آستانه ذوب آن در حد ۷۰ درجه هست به فنر دمپر ضدحریق متصل می شود و در زمان حریق با توجه به اثرگذاریِ حرارت،این قطعه بلافاصله ذوب شده و فنر دمپر ضدحریق عمل کرده و مسیر جریان هوا مسدود می شود.در نوع موتوری آن نیز سنسورهای دود و حرارت بصورت هوشمند به موتور دمپر فرمان عمل و انسداد مسیر را صادر می کنند تا انتقال و سرایت حریق از طریق داکت های هوا به محیط های دیگر جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید