تولید کننده لوله فلکسیبل

همچنین این مدل از دریچه کولر پلاستیکی به صورت مشبک و خطی نیز در اندازههای استاندارد و قابل سفارش قابل تهیه خواهد بود. یکی دیگر از کانال های فلکسیبل که به منظور انتقال هوا و همچنین عبور گرد و غبار نیز استفاده می شود این کانال از پی وی سی شفاف می باشد که برای انتقال هوا در بیمارستان ها درمانگاه ها و همچنین آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و به کانال فلکسیبل بهداشتی نیز معروف می باشد . اما باید به این نکته اشاره کرد که به دلیل این که تولید کمپرسور در سیستم های تهویه در ایران از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست لذا تمامی کمپرسور مورد استفاده در این دستگاهها از کشور های دیگر وارد می شود.

این کانال ها راه حل مناسبی جهت استفاده در کانال کشی داکت اسپیلت ، فنکوئل های سقفی ، اگزاست و … این کانال ها جایگزین مناسبی برای کانال های قدیمی گالوانیزه و همچنین مناسب ترین انتخاب جهت استفاده در سیستم داکت اسپلیت می باشند. کانال های لوله فلکسی یا لوله خرطومی بیشتر در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرند که به واسطه ی محدودیت فضا یا عدم ارتفاع یکسان امکان نصب کانال های چهارگوش وجود نداشته باشد. که دارای انعطاف پذیری بسیار خوبی هستند و به منظور عبور دادن سیم ها و کابل ها و جلوگیری از ضربه دیدن انها به کار گرفته می شود.

این نوع کانلها دارای مدل های متنوعی می باشند. اگر انتقال هوا از دستگاه های تهویه مطبوع امثال داکت اسپیلت و فن کوئل و از این قبیل باشد به دلیل اختلاف دما در مسیر و برای عبور هوای سرد باید از کانال فلکسیبل عایق دار استفاده شود زیرا اگر کانال عایق بندی نباشد اختلاف دما باعث تعرق در کانال شده و با قطره قطره ریختن باعث زرد شدن و نم زدن سقف که گچ یا کناف است می شود از رو کانال های عایق دار در این زمینه کاربرد زیادی دارند و بسته به نوع آب و هوا شکل خصوصیات عایق کانال تغییر می کند ، به طور مثال در محیط هایی که رطوبت زیاد است از کانالی استفاده می شود که عایق بیشتری در آن به کار رفته باشد .

از دیگر استفاده های این کانال برای زمانی است که از فن های با صدای زیاد استفاده می شود و یا نیاز باشد که صدای انتقال هوا به گوش نرسد از کانال فلکسیبل با عایق الاستومری یا اصطلاحا کانال فلکسیبل رابر به کار می رود ، این کانال فلکسیبل از دولایه آلومینیوم و بین آنها از عایق الاستومری برش خورده به صورت اورلب قرار دارد که بهترین عایق صداگیر می باشد . طول کانال فلکسیبل که در پشت و جلوی فن های ماینر استفاده می شود بستگی به قدرت دستگاه دارد. کابلهای دوربینهای مداربسته، هادیهای جریان برق و انواع کابلهای دیگری مانند کابلهای مخابراتی که در صنایع متفاوت مثلاً ساختمانسازی، کشاورزی و غیر استفاده میشوند نیاز به حفاظت دارند تا در مقابل عوامل خارجی مقاومت بالایی داشته باشند و امکان آسیب رسیدن به آنها به حداقل برسد.

دیدگاهتان را بنویسید