انواع کانال های فلکسیبل – ویرگول

یکی از متداول ترین روشهای کانال کشی که از سالیان پیش بوده و الان نیز بیشترین کاربرد برای انواع دستگاهی هواساز، داکت اسپیلت، کولرآبی را دارد. از دیگر مهمترین و اصلی ترین مزیت های مربوط به کانالسازی می توان به مستقل و مجزا بودن سیستم تهویه هوا اشاره کرد. بر همین اساس، برخورداری از یک سیستم تهویه مطبوع کم مصرف و دارای راندمان بالا، یک امتیاز و مزیت ویژه در این زمینه تلقی می گردد. اما اگر در سیستم برگشت هوا بکار رود لزوماً نیازی به کاربردِ دمپر در ساختار دریچه نیست. هوا از یک لاین ورودی با قطر مشخص وارد سیستم کانال فلکسیبل می گردد و پس از تقسیم به قطر غیر همسان با زاویه ی نود درجه از دو خروجی خارج و به دوقسمت غیر یکسان از طریق کانال فلکسیبل هوارسانی میکند .

دمپر ها از ورق چهار دهم میلیمتر ساخته می شوند و برای تنظیم زاویه و بستن راه عبور هوا استفاده می شوند که همه آنها به وسیله یک تسمه که با پرچ به یکدیگر متصل شدهاند به کلید دریچه متصل شده اند. علاوه بر آن در فاصله ی ۳ تا ۵ سانتی هر دهانه یک برجستگی به نام رخ ایجاد می شود که در زمان اتصال این قطعه به کانال فلکسیبل باعث ایستایی و تثبیت بهتر می شود . این رابط از چندین قطعه ی مجزا تشکیل شده و بعد از مونتاژ به یک قطعه ی کاربردی تبدیل میشود .

برای اینکه دهانه ی این رابط درون کانال فلکسیبل فرو رود ، قطر هر دهانه از این سه راه کانال فلکسیبل نیم سانت کوچکتر ساخته می شود . اگر قرار است برای تمام کانالهای خانه دریچه تهیه کنید، باید اندازه هر کانال را به صورت جداگانه مشخص کرده و حین خرید بر اساس اندازه، دریچهها را خریداری کنید. این سه راه کانال فلکسیبل با ایجاد تیک آف در مسیر تقسیم هوای کانال فلکسیبل دقیقا بر اساس محاسبات نرم افزاری اقدام به هدایت هوای مورد نظر در هر لاین کانال فلکسیبل خواهد کرد . با توجه به ضریب حفاظتی بالایی که دارد معمولا در تابلوهای برق، تجهیزات پزشکی یا سیستمهای بانکی مورد استفاده قرار میگیرد.

عایق صوتی شانه تخم مرغی از دو نوع متریال از جمله اسفنج و الاستومر تولید می گردد.از آنجا که کاربرد عایق صوتی در مکان های مختلف صورت می پذیرد لذا تولید عایق صوتی شانه تخم مرغی الاستومری که برای محیطهای مختلف از جمله محیط هایی با درجه حرارت بالا مناسب باشد در دستور کار تولیدکنندگان قرار گرفته است.این نوع عایق صوتی در محیطهایی مثل موتورخانه ها،اتاق های ژنراتور ، باکس های هوای گرم و موارد مشابه به وفور قابل کاربرد می باشد.ساختار سلول بسته عایق صوتی الاستومری همزمان از انتقال صوت و حرارت ممانعت بعمل می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید