انواع دریچه هوا مخصوص تهویه و کانال

این حرفه نیاز به دقت زیادی دارد هر گونه اشتباه در طراحی و اجرای کانال کولر روی کیفیت باد کولر تاثیر می گذارد. لوله های فلکسیبل خرطومی به گونه ای ساخته شده اند که می توان با نصب یک درپوش محافظ کابل لاستیکی درون آن از ورود انواع آلودگی و گرد و خاک به آن جلوگیری کرد. این محصولات را با نام لوله خرطومی نرم تابلویی، و لوله خرطومی پلاستیکی صنعتی هم میشناسند. لولههای فلکسیبل روکشدار انواع مختلفی دارند که یکی دیگر از آن ها لوله خرطومی نسوز میباشد. این لولهها، از الیاف پلیاستر روکشدار از جنس PVC و فنر فولادی مقاوم ساخته میشوند.

این وسیله با مقاومت بالای خود از انواع رشته های موجود در تاسیسات الکتریکی به خوبی محافظت می کند و خیال شما را از بابت صدمه وارد نشدن به تاسیسات الکتریکی (سیم ها و کابل ها) کاملا راحت می کند. برای همین هم تحمل دمای بالایی دارند و هم در برابر مواد شیمیایی و زوغنی، مقاومت خوبی از خود نشان میدهند. مقاومت دمایی این محصولات، از منفی ۱۰ درجه تا مثبت ۸۰ درجهی سانتیگراد است. قابلیت کششی زیاد و استحکام بالا، از ویژگیهای مثبت این دسته از لولههای فکلسی است. با توجه به شرایط استفاده، متریال ساخت این لولهها نیز متغیر است که روی قابلیت تحمل فشار آنها تاثیر میگذارد.

ضمن آنکه دوام سیم کشی های صورت گرفته و افزایش طول عمر آن ها نیز از دیگر عوامل مهم در این حوزه است. اساساً این لولهها با ورق استیل تولید میشوند، به همین دلیل استفاده از آنها در محیطهای داخلی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. محیط هایی همانند لابی و راهروی هتل ها، لابی و راهروهای ساختمان های لوکس و برج ها، محیط داخلی شرکت ها و ساختمان های اداری و تجاری، مراکز خرید و حتی در سالن هایی با کاربری های ورزشی، صنعتی، تولیدی و غیره از جمله استفاده کنندگان این دریچه می باشند. مصرف این نوع از دودکش در سیستمهای حرارتی پکیج و آبگرمکنهای نصب شده در محیط داخلی ساختمان کاربرد ویژه و مهمی دارد.

این لوله فلکسیها، در شرایطی با حرارتهای بسیار بالا کاربرد دارد. لوله مسی دو بخش مستقل یونیت داخلی و پنل خارجی داکت اسپلیت را به یکدیگر متصل می کند. همچنین اگر قرار باشد کلاهک ژاپنی روی یک مقطع چهارگوش کاور شود ابعاد پایه را به میزان نیم سانت از هر طرف بزرگتر در نظر گرفته میشود که به راحتی بر روی مقطع مورد نظر کاور شود. در ادامه، برخی از مهمترین مدلهای لوله فلکسی را بررسی میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید