انواع دریچه نما و کولر – فروشگاه لکلک ۲۴

همانطور که اشاره گردید انواع کلاهک دودکش از گذشته تا زمان حال جهت تخلیه دود و آلاینده در بام ساختمانها مورد استفاده قرار می گرفته که به تفصیل در مورد تمامی مدل های متنوعِ کلاهک دودکش خواهیم پرداخت. راهکار مفید دیگر در طراحی و ساخت کلاهک کلبه ای جهت باربیکیو افزایش تعداد پره های تاج کلاهک می باشد که در قسمت بالای کلاهک کلبه ای منافذ خروج هوا به میزان کافی فرایند تخلیه دود را فراهم سازند.البته افزایش تعداد این پره ها نیز نباید طوری باشد که در زمان وزش بادهای شدید، فشار هوای باد از طریق این پره ها به سمت داخل محفظه کلاهک کلبه ای نفوذ نموده و جریان دود را به داخل داکت دود هدایت نماید.برای رفع این معضل در خیلی موارد بجای استفاده از گریل های موازی از یک تاج کلاهک با فاصله بیشتر در قسمت تاج کلاهک کلبه ای استفاده می شود.

کولر ها در سایز های مختلف برای ابعاد مختلف سالن ها طراحی شده اند. واحد کندانسینگ در محیط بیرونی ساختمان مانند پشت بام قرار می گیرد و واحد اواپراتور در داخل ساختمان و در سقف کاذب قرار می گیرد و کانال کشی ها از اواپراتور به اتاق ها در این مکان صورت می گیرد و به این صورت از فضاهای مرده استفاده می شود. در سطح بام (بامِ مسطح یا بام شیبدار)یا حتی دیواری که کانال دودکش از آن خارج شده می توان کلاهک دودکش اچ چهارگوش را نصب نمود. در کلاهک دودکش اچ چهارگوش نیز ابعاد پایه و خروجی های کلاهک دودکش نباید از ابعاد کانالهای اصلیِ دودکش کمتر باشد که در جریان مکش دود و آلاینده اختلال ایجاد نگردد.

در صورتیکه لوله های دودکش چهارگوش باشند برای استفاده از کلاهک دودکش اچ گرد باید از یک تبدیلِ چهارگوش به گرد استفاده نمود که به راحتی کلاهک دودکش اچ گرد را بر روی آن نصب نمود. اولین مرحله از ساخت دریچه داکت اسپلیت ( دریچه زیر فن کویل ) طراحی و مونتاژ فریمِ دریچه داکت اسپلیت می باشد.برای ساخت فریم دریچه داکت اسپلیت ابتدا باید سایز و ابعاد داخلیِ کلافِ زیر کار را که در سقف کاذب بعنوان نگهدارنده ی دریچه داکت اسپلیت عمل می کند را به دقت استخراج کرد.این ابعاد در مرحله ی سایزینگ بصورتِ صفر تاصفرِ طولی و عرضی ثبت می گردد.اما در مرحله ساختِ فریم دریچه داکت اسپلیت از هریک از این ابعاد به میزان نیم سانت بعنوان بادخور کسر می گردد تا فریم به راحتی در کلافِ زیرکارِ دریچه داکت اسپلیت جانمایی و نصب گردد.

نقاط اتصالِ قطعات کلاهک دودکش اچ گرد در ضخامت های ورقِ پایین بوسیله نقطه جوش و در ضخامتهای بالای ورق بوسیله ی جوشِ co2 و یا دستگاه جوشکاری بصورت تمام جوش(فول جوش) به هم متصل شده و ساختِ ساختار کلاهک دودکش اچ گرد تکمیل می گردد. کلاهک دودکش اچ گرد را می توان از انواع ورق گالوانیزه،روغنی، سیاه، رنگی و حتی استیل برای مصارف خاص که محتویاتِ آلاینده آغشته به موادِ خورنده ی اسیدی می باشد،تولید نمود.ضخامت ورق کلاهک دودکش اچ گرد از هرنوع ورق که باشد به میزانِ قطرِ کلاهک دودکش اچ گرد بستگی دارد.بدیهی است هرچه قطر کلاهک دودکش اچ بالتر برود ضخامت ورق مصرفی نیز به همان نسبت افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید