استفاده از بخاری ژاپنی در فضاهای بسته مجاز نیست – قدس آنلاین

نصب دریچه اسلات برای اشخاصی با توان فنی مناسب این فعالیت تخصصی، بسیار آسان و بدون دغدغه خواهد بود. فارغ از نوع ساختمان، کانال کشی و کانال سازی برای توزیع و انتقال هوا در سیستم تهویه به کار می رود. کانال های اسپیرال گرد نسبت به کانالهای چهارگوش نشت هوای کمتری دارند. امّا کانالهای چهارگوش را می توان از داخل عایق کاری کرد در صورتی که کانالهای گرد اسپیرال را نمی توان از داخل عایق کاری کرد. در مقایسه با کانالهای چهارگوش کانالهای گرد اسپیرال برای عایق کاری آسانتر هستند و به خاطر عدم وجود زوایای تیز عایق پذیرتر نیز هستند.

کانال های فلکسی خود در چهار نوع : عایق حرارتی (پشم شیشه) بزنتی ، ساده و کمبی با روکش تولید می شوند . عملیاتی که در دستگاه تهویه صورت می گیرد به کمک کانال کشی قابل انجام است، به این صورت که هوایی که با دستگاه گرم یا سرد شده است از طریق کانال رفت وارد محیط شده و سپس از طریق کانال برگشت به دستگاه وارد می شود تا دوباره توسط دستگاه گرم یا سرد شود. پس از انجام کانال کشی تست عایق بندی به روش های مختلف باید صورت بگیرد. معمولاً برای عایق کاری خطوط انتقال هوا از عایق الاستومری استفاده می گردد.

کانال سازی یک حرفه است که به تولید کانال و دریچه هایی برای تهویه مطبوع هوا دست زده تا از این طریق آلودگی ها نیز به بیرون راه یابند. البته در صورت عدم نصب صحیح می تواند سر و صدایی به مراتب بیشتر نیز تولید کند. پس از ساختِ چهارچوبه ی فریمِ دریچه داکت اسپلیت،نسبت به ایجاد جای پیچ بر روی فریم اقدام می کنیم.اگر قرار باشد دریچه داکت اسپلیت بصورت پیچ ازرو نصب گردد،این جای پیچ ها بر روی نمای بیرونیِ ساختار فریم دریچه داکت اسپلیت تعبیه می گردد و اگر هم قرار باشد دریچه داکت اسپلیت بصورت پیچ مخفی نصب گردد،جای پیچ ها بر روی دیواره ی داخلیِ ساختار فریم جانمایی و ایجاد می گردد.نکته ی مهم در زمان ایجا جای پیچ ها بر روی فریم دریچه داکت اسپلیت در اینجاست که کلیه ی این مراحل باید قبل از عملیات رنگ باید صورت پذیرد.

کانال کشی در فضاها، مکان ها و ساختمان های مختلف بسته به نوع کاربری دارای اشکال متفاوتی می باشد. بست های خرچنگی یکی از آپشن های موجود در طراحی باکس های پلنیوم هستند که با وجود آنها دیگر نیازی به سوراخ کردن دریچه ها نخواهید داشت این موضوع تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر این سیستم ها داشته و نیاز شما را به درپوش از بین می برد. زیرا این کار باعث بسته شدن ریزترین منافذ و درزها می شود و در زمانهایی که تهویه هوا به درستی کار نکند و دچار مشکل شود کنترل و اصلاح آن را سخت تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید