آموزش مرحله به مرحله سرویس بخاری گازی و عیب یابی آن

علاوه بر این ایمنی کار با دستگاه واتر جت بالاتر از سایر دستگاه ها می باشد. در اين پیشران جت سوخت از قسمت بالايي به داخل لوله اي چند تكه كه از بالا به پايين قطور تر ميگردد پاشيده ميشود و از قسمت بالایی و دهانه لوله و همچنین از فواصلي كه مابين اين لوله چند تكه وجود دارد هواي تازه وارد لوله شده و با سوخت مخلوط ميگردد . همچنین تمام سطوح دریچه بازدید داکت اسپلیت از هرگونه ضربه و صدمات احتمالی مصون میماند.

معمولا به گونه ای طراحی می شود که بخش عمده ای از دستگاه در زیر سقف قرار میگیرد و قابل مشاهده نیست و تنها قسمت قابل مشاهده قسمت زیرین آن که جنبه ی تزئینی دارد با دریچه مشبک ورودی و چهار لایه خروجی است.مزیت اصلی این سیستم ها زیبایی و افزایش ظرفیت خنک کننده ( یا گرمایشی ) است به دلیل این که هوا را در تمام جهات پخش می کند. این پروسه فاقد دود و غبار و مواد آلاینده سمی می باشد و بخاطر اینکه مواد ساینده استفاده شده در این عملیات سمی نمی باشد آب استفاده شده در این عملیات به راحتی قابل بازیافت می باشد.

می توان به جرأت بیان کرد که مزیت اصلی برش واترجت توانایی برش مواد بدون تغییر در ساختار ماده می باشد که علت آن ماهیت سرد بودن برش می باشد در واقع در این عملیات برش بدون آنکه تنش حرارتی به فلز وارد شود، پروسه برش صورت می گیرد و برخلاف برش گرم (پلاسما، لیزر، هواگاز) تغییر ساختاری در فلز و سایر مواد رخ نمی دهد.علاوه بر این موضوع هیچ تنشی نیز به ماده وارد نمی گردد.

از مزایای دیگر واترجت این است که بخاطر کم بودن خوراک برش (گپ بـــرش (خوراک برش) در پروسه واترجت بنا به تنــــوع نازل در بازار از 0.2میلیمتر تا 1.3 میلیمتر می باشد.) بخصوص در فلزات گرانقیمت مانند استیل ضد زنگ، تیتانیوم و دیگر فلزات گرانبها، دور ریز مواد و به اصطلاح پرت شدن فلز به حداقل می رسد که منجر به صرفه جویی بسیاری می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید