آموزش تعمیر و نگهداری از لپ تاپ

جهت هوارسانی در سقف فضاهایی مثل لابی های ساختمانهای مسکونی، لابی و سالنهای ساختمانهای اداری، تجاری،پاساژها و هتلها، دریچه ها بصورت دکوراتیو(اسلوت و خطی)، طراحی و اجرا می گردد، لذا با توجه به اینکه لاین اصلی کانال هوا از سقف کاذب عبور می کند، جهت رسیدن هوای کانال اصلی به دریچه ها از قطعه ی حجمی که بنام پلنیوم باکس استفاده می شود. ازآنجاکه دریچه های خطی واسلوت بصورت دکوراتیو ودرطول های بالا کارمی شوندوامکان هوادهی یکنواخت درطول بالای دریچه وجودندارد .استفاده ازپلنیوم باکس به منظور ایجاد اختلاط کافی هوا وتوزیع یکسان هوا درطول، امری لازم ومهم است.

لازم به ذکر است دریچه هایی که بر روی پلنیوم باکس نصب می شوند از داخل بوسیله تعدادی بست خرچنگی به پلنیوم فیکس شده دیگر نیازی به سوراخ کاری بر روی قاب دریچه ها و خراب شدن نمای کار نمی باشد. شاید برای شما نیز با توضیح فوق این سوال به وجود آید که قیمت دریچه کولر در کدام دسته مقرون به صرفه تر است؟ با دوام و با طول عمر بالا هستند. راندمان بالا و کاهش فشار هوا در زمان هوارسانی با کانال گرد اسپیرال باعث گردیده اقبال و توجه کارفرمایان و مهندسین تجاری تاسیسات به این نوع کانال افزایش یابد.

از باکس های گوناگون می توان به باکس پشت دریچه های سقفی چهارطرفه ی تایلی و یا دیگر انواعِ دریچه ها اشاره نمود که تصاویر متنوع باکسها به تفصیل در ذیل این توضیحات، قابل مشاهده است. هم در زمینه ی تولید انواع پلنیوم باکس و هم انواع باکسها و تبدیلهای دیگر، در حال فعالیت و ارایه خدمات میباشد. دریچه پلاستیکی سقفی گرد مشبک در قطرهای ۱۰-۱۵-۲۰-۲۵ و ۳۰ سانتیمتر تولید و به بازار عرضه میشود. در این مدل از دریچه ها مقدار زیاد گسترش هوا در محیط های زیر سقف سبب خواهد شد دریچه حرارت و میزان سریع بودن هوای مخلوط به سرعت متعادل بشود.

خطوط ممتد و ادامهدار در سقف یا دیوار سبب ایجاد حالتی خاص شده و افزایش نمای بصری ساختمان را بهدنبال دارد. درباره کیفیت این دریچه کولر ها باید بگوییم که هر چه ضخامتی پره های دریچه بیشتر باشد ، کیفیت بالاتری دارد.این دریچه ها امکان نصب بر روی دیوار یا روی سقف را دارند و با استفاده از پیچ میتوان آن را نصب کرد. مورد استفاده دریچه پوش آرمان صنعت، در فصول سرد سال است. در صنعت کانالسازی دریچهکولر دیواری بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. دریچه به دلیل رفع مشکل و بهبود عملکرد کولر آبی توانست به سرعت جایگاه مناسبی را در صنعت کانال سازی کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید